• Odbierz prezent
PKO BP w najbliższy weekend udostępni platformę rozwoju innowacji w konkursie informatycznym

Platforma rozwoju innowacji „Let’s Fintech with PKO Bank Polski” jest głównym partnerem hackatonu HackYeah odbywającego się 24 i 25 listopada w Warszawie - poinformował w czwartek PKO BP. Dodano, że autorzy najciekawszych pomysłów mogą liczyć na przetestowanie swojego rozwiązania w systemach banku.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

HackYeah to konkurs informatyczny (hackathon), który w weekend 24-25 listopada odbędzie się na terenie Global Expo w Warszawie. Jak napisano w komunikacie PKO BP, w trakcie konkursu, zespoły programistów i innych uczestników spróbują stworzyć gotowe rozwiązania postawionych przed nimi problemów, będących jednocześnie zadaniami konkursowymi. Zwycięzcy mogą liczyć na nagrody ufundowane przez partnerów wydarzenia.

 

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

W wydarzeniu udział ma wziąć około 3 tys. informatyków, którzy w ciągu 24 godzin spróbują rozwiązać przygotowane dla nich zadania.

 

"Platforma rozwoju innowacji +Let’s Fintech with PKO Bank Polski+ jest partnerem głównym wydarzenia, opiekunem jednej z trzech głównych ścieżek – finanse i inwestycje, oraz autorem dedykowanego zadania w zakresie otwartej bankowości. Pula nagród dla zwycięzców zadania od PKO Banku Polskiego wynosi 60 tys. zł, a autorzy najciekawszych pomysłów mogą liczyć na przetestowanie swojego rozwiązania w systemach banku" - czytamy w komunikacie.

 

Bank tłumaczy, że filarem strategii PKO Banku Polskiego jest cyfryzacja.

 

"W szybkim tempie zmienia się sposób korzystania przez klientów z usług bankowych, a banki stoją dziś przed wyzwaniem transformacji cyfrowej. Rozwój nowych technologii pozwala bankom wzmacniać pozytywne doświadczenia klientów oraz oferować produkty jeszcze lepiej dopasowane do ich potrzeb. (...) Dlatego HackYeah to dla nas naturalne miejsce, w którym chcemy zachęcać środowisko IT do wspólnego rozwiązywania wyzwań technologicznych" - powiedział cytowany w komunikacie dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim Grzegorz Pawlicki.

 

PKO Bank Polski po trzech kwartałach 2018 r. uzyskał skonsolidowany zysk netto w wysokości 2,73 mld zł, a wartość aktywów sięgnęła ponad 306 mld zł.

Notowania: PKO Bank Polski SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PKO/

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk