• Odbierz prezent
PKO BP po raz kolejny z wynikami lepszymi od oczekiwań - ponad 20% wzrost zysków r/r

Czołowy polski bank, jakim jest PKO BP, opublikował we wtorek 13 sierpnia wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r. Są one optymistyczne i wyższe od rynkowych oczekiwań - bank zanotował ponaddwucyfrowy wzrost zysków w ujęciu rocznym, znacznie poprawiając również wynik z pierwszego półrocza zeszłego roku. Na rozpoczęciu wtorkowej sesji notowania PKO BP rosną niecały 1%.

 

PKO BP w drugim kwartale 2019 r. osiągnął skonsolidowany zysk netto na poziomie 1,21 mld złotych w porównaniu do 933 mln złotych rok wcześniej, co oznacza wzrost o ponad 26,5% r/r. Analitycy biur maklerskich oczekiwali zysku netto na poziomie 1,17 mld złotych.

Znaczny wzrost zanotowano również w perspektywie pierwszego półrocza - skonsolidowany zysk netto wyniósł 2,079 mld złotych, tym samym osiągając o 23% wyższą wartość niż w pierwszym półroczu 2018 r.

Przychody PKO BP w pierwszym półroczu wyniosły ponad 7,23 mld złotych, wzrastając o 11,6% r/r.

Wynik odsetkowy banku w drugim kwartale wyniósł 2,53 mld złotych, wobec 2,28 mld złotych rok wcześniej, co oznacza wzrost o 11% r/r, a także o 3% w porównaniu do pierwszego kwartału tego roku.

Łączny współczynnik kapitałowy PKO BP wyniósł ponad 18,5%.

Oprócz publikacji danych kwartalnych PKO BP poinformował również o tym, że posiada elastyczność w kształtowaniu dywidendy, dzięki niepodzieleniu połowy zysku za 2018 r. i spełnieniu kryteriów do wypłaty połowy zysku za 2019 r.

 

Na rozpoczęciu wtorkowej sesji akcje PKO BP zyskują 0,82% przy kursie 39,2200 PLN.

 

To już kolejny kwartał, w którym PKO BP osiąga dobre wyniki finansowe, wyższe od oczekiwań analityków:

Czytaj także: PKO BP z lepszymi wynikami kwartalnymi. Bank osiągnął 862 mln zł zysku

Największy polski bank PKO BP przedstawił wyniki finansowe za 1 kwartał 2019 r. Były one lepsze od wyników osiągniętych rok wcześniej, a także od oczekiwań analityków.   15 maja przed sesją na GPW, bank PKO BP opublikował wyniki kwartalne. W ujęciu skonsolidowanym wynik z tytułu odsetek wyniósł 2,.. Czytaj
PKO BP z lepszymi wynikami kwartalnymi. Bank osiągnął 862 mln zł zysku

Notowania: PKO Bank Polski SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PKO/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk