Advertisement
  • Odbierz prezent
PKO BP na solidnym plusie. Pekao mocno w górę. Nudna sesja dla CCC, Cyfrowego Polsatu, Dino i Orange. mBank i Orlen na czerwono

Czwartkową sesje na GPW indeks WIG20 zakończył na symbolicznym minusie o 0,01%. Na koniec sesji wartość indeksu największych spółek wyniosła 2208,36 pkt. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na plusie, zyskując 0,11%.

Wśród największych spółek, 8 walorów zakończyło dzień na plusie, a 12 po czerwonej stronie rynku.

Wśród spółek z WIG20, najmocniej dzisiaj zyskał bank Pekao, którego cena akcji wzrosła o3,66%. Na koniec sesji cena akcji Pekao wyniosła 113,25 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum. Informowano, że spółka Pekao Leasing należąca do Grupy Banku Pekao podpisała z Bankiem Rozwoju Rady Europy umowę kredytową o wartości 100 mln euro. Środki te zostaną przeznaczone na finansowanie inwestycji i rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Kurs banku Pekao wybił się powyżej tegorocznych maksimów, zyskując szansę na szczyty z początku 2018 r. w okolicach 120 zł.

FXMAG akcje pko bp na solidnym plusie. pekao mocno w górę. nudna sesja dla ccc, cyfrowego polsatu, dino i orange. mbank i orlen na czerwono gpw wig20 wig pko bp pekao ccc cyfrowy polsat dino polska mbank orange pkn orlen akcje pkn orlen akcje pekao akcje pko bp kurs ccc akcje ccc akcje mbank 1

 

Największy polski bank PKO PB zakończył dzień na solidnym plusie, zyskując 1,40%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 39,07 zł. W trakcie sesji za akcje PKO BP inwestorzy najwięcej płacili 39,18 zł.

Mocnym wzrostem zakończyła sesję znana spółka z branży gier CD Projekt, zyskując 2,76%. Na koniec sesji cena akcji spółki wyniosła 241,90 zł.

Wśród największych spółek, najmocniej dzisiaj tracił Alior Bank. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 36,28 zł, co stanowi spadek o 5,03%. W tym dniu informowano o kontroli KNF w banku i potencjalnych nieprawidłowościach w udzielaniu przez niego kredytów.

Czytaj także: Alior Bank z kontrolą KNF i potencjalnymi nadużyciami przy udzielaniu dużych kredytów korporacyjnych. Kurs mocno spada

Alior Bank ma problemy z Komisją Nadzoru Finansowego. Jak donosi Puls Biznesu, od dwóch tygodni w banku prowadzona jest kontrola, w której udział bierze ponad trzydziestu urzędników Komisji. Chodzi o potencjalne nieprawidłowości w zarządzaniu ryzykiem przy udzielaniu kredytów korporacyjnych przez Al.. Czytaj
Alior Bank z kontrolą KNF i potencjalnymi nadużyciami przy udzielaniu dużych kredytów korporacyjnych. Kurs mocno spada

 

Wśród spółek z WIG20, kończących dzisiejszą sesję na największym minusie, znalazł się także PKN Orlen, tracąc 3,75%. Na koniec sesji cena akcji spółki wyniosła 103,95 zł. W trakcie sesji za akcje spółki najmniej płacono 102,55 zł. Przed sesją Orlen przedstawił wyniki finansowe, które nie usatysfakcjonowały inwestorów.

Czytaj także: PKN Orlen z wynikami finansowymi za III kwartał 2019 r.

24 października spółka PKN Orlen przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Przychody i zysk netto okazały się, niższe od oczekiwań. Wzrósł natomiast wynik EBITDA LIFO.   24 października przed sesją na GPW PKN Orlen opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Przychody w III kwar.. Czytaj
PKN Orlen z wynikami finansowymi za III kwartał 2019 r.

 

Po czerwonej stronie rynku zakończył sesję Santander Bank Polska, który dzisiaj stracił 1,37%. Na minusie znalazł się także mBank. Na koniec dnia cena akcji mBanku wyniosła 376,8 zł, co stanowi spadek o 0,89%.

Czwartkowa sesja nie była zbyt ciekawa dla spółki obuwniczej CCC, która zakończyła dzień na minusie o 0,48%. Na zamknięciu cena akcji CCC wyniosła 124,90 zł. Podobnie zakończył się dzień dla spółek Cyfrowy Polsat i Orange. Cyfrowy Polsat zakończył sesję na minusie o 0,15%. Spółka Orange również znalazła się na niewielkim minusie, tracąc 0,17%.

Spółka Dino Polska zakończyła dzień na symbolicznym plusie o 0,07%. Na zamknięciu cena akcji Dino wyniosła 141,10 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk