• Odbierz prezent
PKO BP na razie nie przejmie mienia Ursusa - sąd wstrzymał komornika

Ursus w raporcie bieżącym opublikowanym w poniedziałek 25 marca poinformował o czasowym zawieszeniu przez Sąd Rejonowy w Lublinie postępowania komorniczego, na podstawie którego PKO BP miał zająć mienie spółki wyceniane na ok. 10 mln złotych. Po opublikowaniu informacji kurs Ursusa wzrósł o ponad 10%.

 

O zajęciu części mienia przez komornika działającego na rzecz PKO BP zarząd Ursusa poinformował wieczorem 20 marca, z kilkudniowym opóźnieniem, które wywołało pewne kontrowersje. Co ciekawe, Sąd Rejonowy w Lublinie w czwartek 21 marca zawiesił na trzy miesiące postępowanie komornicze, blokując tym samym zajęcie mienia spółki przez PKO BP. Również i tym razem zarząd Ursusa wykazał się opieszałością, publikując informację o tym fakcie dopiero w dzisiejszym raporcie bieżącym, dając pole do podejrzeń m.in. o próbę insiderskich manipulacji. Informacja o zawieszeniu postępowania spotkała się z pozytywną reakcją inwestorów - aktualnie kurs Ursusa wynosi 1,8860 PLN i tym samym zyskuje ponad 10% w stosunku do kursu odniesienia.

Sąd zawiesił egzekucję komorniczą PKO BP wobec Ursusa ze względu na trwające od 7 listopada zeszłego roku postępowanie restrukturyzacyjne, w którym spółka objęta jest ochroną przed wierzycielami.

Ursus jest winien PKO BP ponad 10 mln PLN, do kwoty której należy doliczyć również odsetki w wysokości 618 tys. PLN (stan na marzec 2019 r.). W ramach egzekucji komorniczej miało dojść do zajęcia ruchomości, będących podzespołami do przetworzenia oraz zapasami magazynowymi.

Czytaj także: Ursus kontynuuje wzrosty - potężny przetarg coraz bliżej

Jak informowaliśmy w lutym, spółka Ursus została ostatnim uczestnikiem gigantycznego przetargu organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, w ramach którego dostarczonych ma zostać ponad tysiąc autobusów z napędem elektrycznym. Wartość zamównienia została określona na 2,5 mld złotych. 5 m.. Czytaj
Ursus kontynuuje wzrosty - potężny przetarg coraz bliżej

 

Notowania: Ursus SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:URS/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk