• Odbierz prezent
PKO BP CCC Cyfrowy Polsat KGHM Dino mBank Pekao Orange Santander

Czwartkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył wzrostem o 0,75%. Indeks szerokiego rynku WIG zyskał natomiast 0,54%. Spośród spółek należących do indeksu WIG20, 9 walorów zakończyło sesję na minusie, a pozostałych 11 po zielonej stronie rynku.

Wśród warszawskich blue chipów najmocniej zyskał KGHM. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 96,70 zł, co stanowi wzrost o 6,26%.

Mocnym wzrostem zakończyła dzisiejszą sesję także spółka Dino, zyskując 5,62%. Na koniec sesji za akcje Dino płacono 157,80 zł.

Na solidnym plusie znalazła się także PGE, zyskując 4,07%. W końcówce sesji za akcje PGE inwestorzy płacili 9,16 zł. Spółce sprzyjała korzystna rekomendacja Societe Generale, zmieniona z „trzymaj” na „kupuj” przy cenie docelowej na poziomie 11,40 zł.

Wśród spółek należących do indeksu WIG20 na największym minusie zakończyła sesję JSW, tracąc 3,39%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 21,06 zł.

Na mocnym minusie zakończyła sesję spółka Lotos, której kurs akcji spadł dzisiaj o 2,48%. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 95,34 zł. Po czerwonej stronie rynku znalazł się także Orlen, który dzisiaj stracił 1,53%.

Spółka Orange zakończyła sesję na minusie o 1,26%. Na koniec sesji za akcje Orange inwestorzy płacili 6,27 zł.

Największy polski bank PKO BP zakończył dzień na lekkim minusie, tracąc 0,36%. Na koniec sesji za akcje banku płacono 39,01 zł. Przed sesją bank przedstawił wyniki finansowe za III kwartał 2019 r.

Czytaj także: PKO BP z ponad 20% wzrostem zysków - największy polski bank publikuje wyniki kwartalne

Największa polska spółka bankowa, jaką jest PKO BP, opublikowała w czwartek 7 listopada wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Okazały się one zgodne z oczekiwaniami, które przewidywały wzrost zysku netto w perspektywie rocznej, przy jednoczesnym spadku wyników odsetkowego i z prowizji. Akcjonar.. Czytaj
PKO BP z ponad 20% wzrostem zysków - największy polski bank publikuje wyniki kwartalne

Drugi największy polski bank Pekao też zakończył sesję na niewielkim minusie. Na koniec notowań cena akcji Pekao wyniosła 105,95 zł, co stanowi spadek o 0,42%.

Na niewielkim minusie zakończył dzień także mBank, tracąc 0,41%. W końcówce sesji za akcje mBanku inwestorzy płacili 390,80 zł.

Santander Bank Polska zakończył sesję spadkiem o 1%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 316 zł.

Na lekkim plusie zakończył dzień natomiast Alior Bank, zyskując 0,47%. Na koniec sesji za akcje banku płacono 30,14 zł.

Po ostatnich spadkowych sesjach, spółka obuwnicza CCC zakończyła dzisiejszy dzień po zielonej stronie rynku, zyskując 0,9%. Na koniec notowań cena akcji CCC wyniosła 112,3 zł.

Spółka Cyfrowy Polsat zakończyła dzisiejszą sesję na lekkim plusie. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 28,70 zł, co stanowi wzrost o 0,63%. Przed sesją spółka przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał.

Czytaj także: Cyfrowy Polsat z dobrymi wynikami kwartalnymi i dużą dynamiką wzrostu

Cyfrowy Polsat opublikował w czwartek 7 listopada wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Spółka zauważalnie poprawiła swoje rezultaty, zarówno pod względem przychodów, jak i zysku. Na czwartkowej sesji kurs akcji Cyfrowego Polsatu rośnie o niecały procent.   Cyfrowy Polsat w trzecim kwartale 2.. Czytaj
Cyfrowy Polsat z dobrymi wynikami kwartalnymi i dużą dynamiką wzrostu


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk