• Odbierz prezent
PKO BP i Pekao w górę, mBank mocno traci. Lotos na solidnym plusie, Orlen po czerwonej stronie rynku

Wtorkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył spadkiem o 0,60%. Na koniec notowań wartość indeksu największych spółek wyniosła 1758,82 pkt. Jeszcze gorzej wypadły indeksy średnich i małych spółek. mWIG40 stracił 1,6%, a sWIG80 1,19%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na minusie o 0,81%.

 

PKO BP i Pekao w górę, mBank liderem spadków

Największy polski bank PKO BP zyskał 0,97%. Na koniec notowań za akcje PKO BP płacono 22,92 zł. Kurs akcji drugiego największego banku Pekao wzrósł o 1,09%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 53,84 zł.

Pozostałe duże banki natomiast zakończyły dzisiejszą sesję spadkami. Liderem spadków okazał się mBank, tracąc 3,52%. Na koniec notowań za akcje mBanku płacono 230 zł. Kurs akcji Santander Bank Polska spadł o 2,61%. W końcówce sesji za akcje banku płacono 175,40 zł. Alior Bank zakończył notowania na minusie o 0,80%. Na zamknięciu akcje banku kosztowały 16,15 zł.

 

Lotos zyskuje, Orlen traci

Lotos kontynuuje dobrą passę, zyskując 1,69%. Na koniec notowań za akcje spółki paliwowej płacono 60 zł. Dzisiejsza sesja nie sprzyjała natomiast notowaniom PKN Orlen. Na zamknięciu cena akcji koncernu wyniosła 62,62 zł, co stanowi spadek o 1,54%. Rynek nadal ma na uwadze planowane przejęcie Lotosu przez Orlen i ostatnie informacje dotyczące prawdopodobnej zgody Komisji Europejskiej na tę transakcję.

Czytaj także: Fuzja Orlenu i Lotosu: zielone światło na przejęcie od KE? Akcje Grupy Lotos mocno w górę

Konsolidacja dwóch najwiekszych spółek petrochemicznych w Polsce powoli zbliża się do finału, jak wynika z ostatnich doniesień agencji Reuters. Wg nich PKN Orlen na początku lipca otrzyma od Komisji Europejskiej zielone światło na przejęcie Lotosu. Na poniedziałkowej sesji informacja ta została opty.. Czytaj
Fuzja Orlenu i Lotosu: zielone światło na przejęcie od KE? Akcje Grupy Lotos mocno w górę

 

Cyfrowy Polsat, Orange i Play na czerwono

Wtorkowa sesja nie sprzyjała spółkom z branży telekomunikacyjnej. Wśród nich najmocniej stracił Cyfrowy Polsat. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 26,30 zł, co stanowi spadek o 2,95%. Spółka Orange straciła 1,28%. W końcówce sesji za akcje Orange inwestorzy płacili 6,22 zł. Play zakończył dzień na minusie o 0,46%. Na koniec notowań cena akcji spółki wyniosła 30,36 zł.

 

CCC i LPP też tracą

Dzisiejsza sesja nie sprzyjała też spółce odzieżowej LPP, która zakończyła dzień spadkiem o 2,28%. Na zamknięciu akcje LPP kosztowały 6010 zł. Spółka odzieżowa CCC też zakończyła sesję po czerwonej stronie rynku. Na koniec notowań za akcje CCC płacono 59,69 zł, co stanowi spadek o 1,55%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk