• Odbierz prezent
PKO BP Pekao CCC Cyfrowy Polsat Dino Orange mBank PGE Netia

Środową sesję na GPW większość spółek zakończyła po czerwonej stronie rynku. Indeks WIG20 stracił 0,75%.

Największy polski bank PKO BP zakończył dzień spadkiem o 1,81%. Na koniec sesji za akcje PKO BP inwestorzy płacili 39,15 zł, co stanowiło dzisiejsze minimum. Drugi największy polski bank Pekao stracił dzisiaj 1,98%. Na zamknięciu cena banku wyniosła 106,40 zł. W trakcie sesji za akcje Pekao najmniej płacono 106,05 zł.

mBank również zakończył dzisiejszą sesję na minusie. W końcówce sesji inwestorzy za akcje banku płacili 392,40 zł, co stanowi spadek o 1,65%.

Po zielonej stronie rynku zakończył dzień natomiast Alior Bank, którego kurs akcji wzrósł o 2,25%. Na lekkim plusie zakończył też sesję Santander Bank Polska, zyskując 0,57%.

Wśród spółek należących do indeksu WIG20 liderem wzrostów okazała się PGE, zyskując 3,53%.

Na największym minusie zakończyła natomiast dzisiejszą sesję spółka Dino Polska. W końcówce sesji za akcje Dino płacono 149,40 zł, co stanowi spadek o 2,99%.

Spółka Orange także zakończyła sesję na dużym minusie, tracąc 2,98%. Na zamknięciu cena akcji Orange wyniosła 6,35 zł.

Dla spółki Cyfrowy Polsat nie była to zbyt ciekawa sesja. Spółka zakończyła dzień na symbolicznym minusie o 0,07%. Play natomiast zakończył notowania na skromnym plusie, zyskując 0,13%. Spośród spółek telekomunikacyjnych wyróżniała się dzisiaj Netia, która zakończyła dzień wzrostem o 2%.

Spółka obuwnicza CCC zakończyła sesję na minusie, tracąc 0,80%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 111,30 zł. W trakcie sesji za akcje CCC inwestorzy najmniej płacili 110,40 zł. Kurs akcji spółki doszedł do swego minimum z początku 2016 r.

FXMAG akcje pko bp i pekao w dół. ccc na minimach. cyfrowy polsat bez większych zmian. dino i orange liderami spadków. mbank na czerwono. pge liderem wzrostów. netia też w górę pko bp akcje pko bp pekao akcje pekao ccc cyfrowy polsat dino polska orange mbank pge netia gpw wig20 1

Czytaj także: Pekao publikuje wyniki kwartalne i prognozuje koszty wyroku TSUE

Drugi pod względem wielkości zarządzanych aktywów bank w Polsce, jakim jest Pekao, opublikował w środę 6 listopada wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Okazały się one nieznacznie wyższe od rynkowych oczekiwań i jednocześnie słabsze w perspektywie kwartalnej niż rok temu. Na środowej sesji kur.. Czytaj
Pekao publikuje wyniki kwartalne i prognozuje koszty wyroku TSUE


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk