• Odbierz prezent
PKO BP i Pekao na solidnym plusie. CCC, Cyfrowy Polsat i Dino też po zielonej stronie rynku. Orange czerwoną wisienką. mBank na niewielkim minusie

Piątkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył wzrostem o 1,04%. Na zamknięciu sesji wartość indeksu największych spółek wyniosła 2121,16 pkt. Indeks szerokiego rynku WIG dzisiaj zyskał 0,82%.

Wśród spółek z WIG20 piątkową sesję 6 walorów zakończyło na minusie, a pozostałych 14 po zielonej stronie rynku. Największym wzrostem zakończyła sesję spółka PGNiG. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 4,61 zł, co stanowi wzrost o 4,54%. Wśród najmocniej rosnących spółek znalazł się także Play, który na dzisiejszej sesji zyskał 3,11%. Na koniec sesji za akcje Play płacono 27,82 zł.

Jastrzębska Spółka Węglowa zakończyła piątkową sesję wzrostem o 2,79%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 20,66 zł. W trakcie sesji za akcje JSW inwestorzy najwięcej płacili 21,16 zł.

Największy polski bank PKO BP wzrósł dzisiaj o 1,56%. Na koniec sesji za akcje PKO BP płacono 37,74 zł. Drugi największy polski bank Pekao zyskał 1,25%. Na zamknięciu sesji cena akcji Pekao wyniosła 101,50 zł.

Kurs akcji spółki obuwniczej CCC wzrósł o 1,11%. Na koniec sesji cena akcji CCC wyniosła 127,70 zł. W trakcie sesji za akcje spółki inwestorzy najwięcej płacili 129,50 zł.

Piątkową sesję po zielonej stronie rynku zakończyła także spółka Cyfrowy Polsat. W ostatnich dniach była to jedna z najmocniej rosnących spółek na GPW. Na zamknięciu dzisiejszej sesji cena akcji Cyfrowego Polsatu wyniosła 27,34 zł, co stanowi wzrost o 0,59%.

Spółka Dino Polska zakończyła sesję na symbolicznym plusie o 0,07%. Cena akcji Dino wynosi obecnie 150,60 zł.

Wśród spółek, które znalazły się dzisiaj po czerwonej stronie rynku, największym spadkiem zakończyła sesję spółka telekomunikacyjna Orange. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 5,41 zł, co stanowi spadek o 1,73%.

FXMAG akcje pko bp i pekao na solidnym plusie. ccc, cyfrowy polsat i dino też po zielonej stronie rynku. orange czerwoną wisienką. mbank na niewielkim minusie pko bp pekao akcje pko bp akcje pekao ccc kurs ccc cyfrowy polsat dino polska orange mbank akcje mbank gpw wig20 wig 1

Dla spółki LPP była to kolejna spadkowa sesja. LPP straciła dzisiaj 1,18%. Na koniec sesji za akcje LPP płacono 7950 zł.

mBank zakończył piątkową sesję na minusie o 0,52%. Na zamknięciu cena akcji mBanku wyniosła 346,8 zł. Od sierpniowego dołka na poziomie 300,80 zł cena akcji banku systematycznie rosła. Duży wpływ mają informacje o planach sprzedaży mBanku przez wiodącego akcjonariusza Commerzbank.

FXMAG akcje pko bp i pekao na solidnym plusie. ccc, cyfrowy polsat i dino też po zielonej stronie rynku. orange czerwoną wisienką. mbank na niewielkim minusie pko bp pekao akcje pko bp akcje pekao ccc kurs ccc cyfrowy polsat dino polska orange mbank akcje mbank gpw wig20 wig 2

Na symbolicznym minusie zakończyły sesję spółki PGE (-0,26%), CD Projekt (-0,13%) i Alior Bank (-0,11%).


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk