• Odbierz prezent
PKO BP i Pekao na minusie. CCC i Cyfrowy Polsat bez większych zmian. Dino i Lotos po zielonej stronie rynku. Orange i mBank na czerwono

W pierwszych godzinach poniedziałkowej sesji na GPW indeks WIG20 znajduje się na minusie w okolicach 0,5%. Indeks szerokiego rynku WIG zniżkuje o około 0,6%.

Większość spółek znajduje się po czerwonej stronie rynku. Dwa największe polskie banki PKO BP i Pekao są dzisiaj notowane na minusie. Cena akcji PKO BP w tym momencie wynosi 37,40 zł, co stanowi spadek o 1,4%. Bank Pekao natomiast traci 1,2%. Obecnie za akcje Pekao inwestorzy płacą 103,30 zł.

Santander Bank Polska natomiast traci 0,9%. W tym momencie cena akcji banku wynosi 294,40 zł. mBank jest notowany na niewielkim minusie o 0,6%. Obecnie inwestorzy za akcje mBanku płacą 362 zł.

W pierwszych godzinach poniedziałkowej sesji na największym minusie jest notowana spółka PGNiG, która traci 2%. W tym momencie cena akcji PGNiG wynosi 4,61 zł.

JSW dzisiaj także znajduje się po czerwonej stronie rynku, tracąc 1,2%. Obecnie za akcje JSW inwestorzy płacą 23,12 zł.

Spółka Orange natomiast traci 1%. Cena akcji spółki w tym momencie wynosi 5,63 zł.

Kurs akcji spółki obuwniczej CCC oscyluje wokół poziomu poprzedniego zamknięcia. Obecnie cena akcji CCC wynosi 127,90 zł.

Po zielonej stronie rynku znalazła się spółka Dino Polska, która zyskuje 0,6%. W tym momencie za akcje Dino inwestorzy płacą 147,20 zł.

Na plusie znajduje się także Lotos, który zyskuje 0,5%, Alior Bank (+0,4%), CD Projekt (+0,3%) oraz Cyfrowy Polsat (+0,2%).

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk