• Odbierz prezent
PKO BP i Pekao dalej w dół. CCC i Cyfrowy Polsat także na czerwono. Liderem sesji mBank. Santander, Dino i Orange też po zielonej stronie rynku

Po neutralnym początku poniedziałkowej sesji na GPW, w kolejnych godzinach handlu nastąpił dalszy spadek indeksu WIG20. Obecnie wartość WIG20 oscyluje w okolicach 2150 pkt, co stanowi spadek o 1%. Wartość indeksu szerokiego rynku WIG również znajduje się na minusie o ok. 1%.

Wśród największych spółek, które w pierwszej połowie poniedziałkowej sesji zaliczyły największy spadek, znalazła się JSW. Cena akcji spółki obecnie wynosi 25,14 zł, co stanowi spadek o 3,23%. Na minusie o ponad 2% znajdują się KGHM, największy polski bank PKO BP i Cyfrowy Polsat.

Obecnie inwestorzy za akcję PKO BP płacą 38, 78 zł, co stanowi spadek o 2,71%. Cena akcji drugiego największego polskiego banku Pekao znajduje się na minusie o 1,34%. Cena akcji banku Pekao obecnie wynosi 102,70 zł.

Poniedziałkową sesję wzrostem w pierwszej godzinie handlu rozpoczęła spółka obuwnicza CCC. W dalszej części sesji kurs akcji CCC jednak po raz kolejny osunął się w dół. Obecnie inwestorzy płacą za akcję spółki 124,10 zł, co stanowi spadek o 1,9%.

Spośród spółek z WIG20, które znalazły się po zielonej stronie rynku, wyróżnia się mBank, którego cena akcji wzrosła o 3,28%. W pierwszej połowie poniedziałkowej sesji akcje Santander Bank Polska i Orange rosną o ponad 1%. Spółka Dino Polska także znalazła się po wzrostowej stronie rynku. Obecnie inwestorzy płacą za akcję Dino 153,7 zł, co stanowi wzrost o 0,72%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk