• Odbierz prezent
PKO Bank Polski liderem w konkursie The Best Annual Report 2020
fot. freepik.com

W XVI edycji konkursu The Best Annual Report organizowanego przez Instytut Rachunkowości i Podatków, PKO Bank Polski zdobył nagrodę „The Best of The Best”. Raport banku utrzymał stały, wysoki poziom punktacji i kolejny rok z rzędu zajął miejsce w czołówce. Kapituła przyznała również bankowi dwie nagrody specjalne: za najlepszy raport w standardzie ESEF i najlepsze sprawozdanie o wynagrodzeniach.

Oceniając sprawozdania za 2020 rok,

kapituła konkursu wiele uwagi poświęciła informacjom dotyczącym pandemii i analizie sposobu komunikacji działań firm w tym czasie.

- Wyniki konkursu potwierdzają, że sprawozdawczość banku nie tylko odpowiada formalnym wymogom, krajowym i międzynarodowym zaleceniom, ale też kształtuje dobrą praktykę. Najwyższa jakość i transparentność danych stanowią fundament, na którym budujemy zaufanie interesariuszy. Dziękuję koleżankom i kolegom, którzy każdego dnia pracują nad podnoszeniem standardów naszego raportowania

- mówi Danuta Szymańska, dyrektor Pionu Rachunkowości w PKO Banku Polskim.

W tej edycji konkursu eksperci po raz pierwszy ocenili raporty roczne za zgodność z standardem ESEF, czyli jednolitym europejskim formatem raportowania. W tej kategorii raport banku szczególnie doceniono za przejrzystość, i zdaniem kapituły, może on stanowić benchmark dla innych spółek z sektora instytucji finansowych.

Nagrodę specjalną bank otrzymał również za sprawozdanie o wynagrodzeniach. Wyróżnia je poziom szczegółowości i transparentność ujawnień oraz czytelność prezentowanych informacji.

„The Best Annual Report” to konkurs od szesnastu lat organizowany przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Jego celem jest promowanie raportów rocznych o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów.

 


PKO Bank Polski

Niekwestionowany lider polskiego sektora bankowego. W 2019 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 4,03 mld zł a wartość aktywów sięgnęła 348 mld zł. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku oszczędności (18,4 proc.), kredytów (17,6 proc.), w rynku leasingowym (11,2 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych (22,2 proc.). Posiadając ponad 9,2 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która na koniec 2019 r. miała 4,2 mln aktywnych aplikacji, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski jest najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk