• Odbierz prezent
PKN ORLEN zamknął czwartek wynikiem 4%, LPP zaledwie 2% na plusie. Jak zakończyły się notowania CD Projektu?

Główne indeksy za oceanem zakończyły czwartkową sesję na plusie. Inwestorzy nawet z optymizmem przyjęli informację o liczbie nowych zasiłków dla bezrobotnych, których liczba 3,17 mln była zbliżona do konsensusu i zarazem najniższa do czasu zamknięcia gospodarki.

Powyższa dana razem z informacjami o stopniowym otwieraniu gospodarki może świadczyć, że najgorsze chwile wywołane pandemią koronawirusa amerykanie mają za sobą. Z perspektywy czasu od początku roku najlepiej radziły sobie spółki tzw. nowej gospodarki, jak: Facebook, Amazon, Apple, Netflix, co ma odzwierciedlenie w notowaniach indeksu Nasdaq, który po wczorajszej sesji jest na 0,1% plusie licząc od początku roku. Natomiast w przypadku spółek zaliczanych do starej gospodarki wysoka zmienność ceny ropy Brent wspierała notowania firm z sektora energetycznego. Fala optymizmu udzieliła się również europejskim parkietom, które mimo słabych danych z niemieckiej gospodarki zakończyły notowania na zielono. Jeżeli chodzi o dane makro, to dzisiaj uwaga inwestorów będzie skupiona wokół konferencji prasowej EBC oraz sytuacji na amerykańskim rynku pracy, gdzie konsensus prognoz dotyczących stopy bezrobocia wynosi 16%.

Na polskim parkiecie, mimo słabej pierwszej części sesji główne indeksy zakończyły notowania na plusie. Co ciekawe wartość obrotu na wczorajszej sesji wzrostowej był mniejszy od wartości obrotów na sesjach spadkowych od początku tygodnia. Wśród spółek z indeksu WIG20 PKN Orlen zyskał prawie 4% po środowym spadku wywołanym raportem finansowym za I kwartał 2020 roku. Notowania zakończył blisko maksimów, co może oznaczać kontynuację wzrostów. Wczorajszą sesję do udanych może zaliczyć LPP, którego akcje późnym popołudniem wybiły się na sesyjne maksimum, jednak w ostatnich minutach popyt odpuścił, przez co akcje zyskały ok. 2%. Z kolei korektę trendu wzrostowego zaliczyły notowania CD Projektu, które na wczorajszej sesji straciły 1,2%. W przypadku rynku szerokiego opublikowane przez ING BSK oraz Decorę wyniki za IQ 2020 roku powinny wspierać notowania tych spółek.

WIG w układzie dziennym

PKN ORLEN zamknął czwartek wynikiem 4%, LPP zaledwie 2% na plusie. Jak zakończyły się notowania CD Projektu? - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk