• Odbierz prezent
PKN Orlen oraz Lotos- inwestorzy tankują do pełna

Po fatalnym okresie dla polskich spółek paliwowych, dzisiejsza sesja nareszcie daje nadzieję, że może to już koniec przeceny. Sprawdźmy jak wygląda sytuacja na wykresach dwóch gigantów rafineryjnych, które niebawem będą stanowiły jedną firmę.

Kurs akcji spółki PKN Orlen

Dzisiejszy wzrost PKN Orlen o +4,76% to na pewno spora ulga dla akcjonariuszy. Nie mają oni bowiem w ostatnim czasie zbyt wielu powodów do zadowolenia. Kurs akcji systematycznie spada, zbliżając się w rejon marcowych dołków spowodowanych wstrzymaniem gospodarek za sprawą pandemii koronawirusa. Tak potężna słabość może być zadziwiająca, gdyż znajdujemy się w rejonie 46 zł, podczas gdy w zeszłym roku notowania przez długi czas przebiegały nawet powyżej 100 zł. Jednak należy pamiętać o najważniejszej zasadzie, że z rynkiem się nie dyskutuje, a jedynie reaguje na jego decyzje. Obecnie rynkowe byki stają przed ciekawą szansą, ponieważ zarówno w perspektywie krótkoterminowej, jak i długoterminowej, pojawia się możliwość uformowania podwójnego dna.

Wykres 1: Kurs akcji spółki PKN Orlen (1 miesiąc) 

Wykres 1: Kurs akcji spółki PKN Orlen (1 miesiąc)

Wykres 2: Kurs akcji spółki PKN Orlen (5 lat) 

Wykres 2: Kurs akcji spółki PKN Orlen (5 lat)

Kurs akcji spółki Lotos

Jeszcze mocniejsze wzrosty odnotowują dzisiaj akcje spółki Lotos. Zyskują one na wartości +6,74%,  doprowadzając kurs do 35,80 zł. Jednak z punku widzenia długoterminowego, sytuacja Lotosu jest jeszcze gorsza niż w przypadku Orlenu. Doszło tutaj do przełamania marcowych dołków, co potwierdza długoterminowe trend spadkowy. Kupujący powinni za wszelką cenę spróbować doprowadzić do szybkiego powrotu powyżej okrągłej bariery 40 zł.

 Wykres 2: Kurs akcji spółki Lotos (1 rok)

Wykres 2: Kurs akcji spółki Lotos (1 rok)

Notowania: Grupa Lotos SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:LTS/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk