• Odbierz prezent
PKN Orlen i Lotos przełamują kolejne wsparcia
fot. freepik.com

Spółki paliwowe nie są w ostatnim czasie zbyt chętnie kupowane przez inwestorów. Ich fatalna postawa przyczynia się do systematycznego obniżania poziomu indeksu WIG20.

Sytuacja techniczna spółki PKN Orlen

Po spadkach z początku roku, w połowie marca doszło do odbicia na rynkach finansowych. Wzrosty obserwowaliśmy również na spółce PKN Orlen. Jednak akcjonariusze powinni być zaniepokojeni brakiem trwałości tego ruchu. Podczas dzisiejszej sesji obserwujemy przełamywanie lokalnego wsparcia, które otwiera drogę do tegorocznych minimów. Jeżeli tak zakończą się dzisiejsze notowania, sytuacja rynkowych niedźwiedzi będzie bardzo komfortowa. Obecnie kurs spółki PKN Orlen wynosi 43,43 zł po spadku dziennym o -2,84%.

Wykres 1: Notowania spółki PKN Orlen (1 rok) 

Wykres 1: Notowania spółki PKN Orlen (1 rok)

Notowania spółki Lotos

Jeszcze gorzej prezentuje się sytuacja na spółce Lotos. W tym przypadku dno wyznaczone w połowie marca zostało już dawno przełamane, a pomimo to sprzedający nadal są bardzo aktywni. Na początku października mieliśmy do czynienia z zainicjowaniem fali wzrostowej przez rynkowe byki, jednak seria czarnych świec z ostatnich dni, ponownie sprowadza kurs akcji Lotos w rejon sprzed dwóch tygodni. Ewentualne przełamane podłogi będzie kolejnym sygnałem potwierdzającym obowiązujący trend spadkowy. Dodatkowym czynnikiem, który powinien martwić inwestorów jest fakt, że słabość tę obserwujemy w czasie bardzo sprzyjającego sentymentu na globalnych rynkach finansowych. Na dziedziejszej sesji spółka Lotos traci -1,12% i znajduje się na poziomie 33,53 zł.Wykres 2: Notowania spółki Lotos (1 rok)

Wykres 2: Notowania spółki Lotos (1 rok)

Notowania: Polski Koncern Naftowy ORLEN SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PKN/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk