• Odbierz prezent
Pizza za pięć dolarów… z centami. Little Caesars podnosi cenę słynnej pizzy po raz pierwszy od 25 lat! Walka z inflacją w praktyce
fot. freepik.com

Little Caesars podnosi cenę słynnej pizzy za 5 dolarów po raz pierwszy od 25 lat. Nawet ona nie obroni się przed inflacją. W Europie sieć ta nie jest tak popularna, jednak w Stanach Zjednoczonych, a także, w mniejszym stopniu, w Ameryce Łacińskiej czy Azji jest to bardzo znana marka. Little Ceasars, a właściwie Little Caesar Enterprises Inc to amerykańska sieć pizzerii. Statystyki mówią, że w 2020 roku LC była trzecią co do wielkości siecią pod względem łącznej sprzedaży w USA, zaraz za Pizzą Hut i Domino's Pizza. Firma została założona w 1959 roku w Garden City w stanie Michigan i obecną siedzibę również ma w tym stanie, tylko że w Detroit. Według danych z 2017 roku, Little Caesars ma 5463 lokalizacji na świecie.

 

Teraz, według doniesień, sieć pizzerii Little Caesars podnosi cenę swojej słynnej pizzy Hot-N-Ready powyżej 5 dolarów po raz pierwszy od ćwierćwiecza. Cena promocyjnej pizzy, wprowadzonej po raz pierwszy w 1997 r. za pośrednictwem reklamowych tablic do wytrząsania, wzrasta o 11% i kosztuje 5,55 USD. Według Forbes, nowa i ulepszona wersja pizzy Hot-N-Ready będzie teraz oferować o 33% więcej pepperoni w porównaniu z długoletnią ceną wynoszącą 5 USD.

 

Dyrektor generalny Little Caesars, Dave Scrivano, powiedział, że podwyżka ma zrównoważyć rosnące koszty pracy i towarów, ponieważ cena pepperoni wzrosła o ponad 50% w porównaniu z pandemią. "Nasi franczyzobiorcy zakceptowali tę propozycję. Chcą traktować swoich klientów jak złoto i upewnić się, że otrzymują najlepszy możliwy produkt, a także podoba im się pomysł na więcej pepperoni" - powiedział wspomniany CEO. "Uważamy, że dobrze radzimy sobie z dostawą i naszym portalem pizzy oraz naszą pizzą Hot-N-Ready. Mamy dobrą strukturę, która naprawdę napędza ogólny wzrost".

 

Sieć odnotowała rekordowy rok sprzedaży w 2021 r., częściowo ze względu na fakt, że Little Caesars wprowadził zmiany w 2019 r., jeszcze przed wybuchem pandemii, które umożliwiły klientom korzystanie z bezdotykowych doświadczeń na wczesnym etapie. Klienci mogą zeskanować kod QR, aby odebrać swoje danie za pośrednictwem portalu. W styczniu 2020 r. sieć po raz pierwszy uruchomiła również dostawę, tuż przed wybuchem pandemii. Scrivano powiedział, że Little Caesars jest w stanie ominąć niektóre naciski łańcucha dostaw, ponieważ jest właścicielem Blue Line Foodservice. Firma starała się również złagodzić problemy związane z niedoborem siły roboczej i zatrzymaniem pracowników, obserwowane w innych markach, poprzez podnoszenie wynagrodzeń na całym świecie oraz oferowanie elastycznych harmonogramów i możliwości rozwoju. Dodanie większej ilości pepperoni przez Little Caesars pojawia się również w dobrym momencie - sieć stara się zachować konkurencyjność, ponieważ dostawy i dostawy zbliżeniowe drożeją w całym przemyśle spożywczym.

 

Jak widać, Little Caesars stara się więc iść z duchem czasu i nie bać się zmian, co widać zresztą także w innych kwestiach. Sieć realizuje swoją strategię marketingową poprzez TikTok i sponsoruje nadchodzący film "Batman". LC wprowadza również nowy system punktów sprzedaży w chmurze i nowe oferty menu, a w 2022 r. jest ukierunkowany na określone rynki, w tym na północny wschód USA, części Teksasu, południowy zachód, Rosję, Wielką Brytanię, Amerykę Łacińską i Kanadę.

 

Filip Madejski

Zobacz art. na PWS


Paszport do Wall Street

Paszport do Wall Street (PWS) dostarcza do Polski wiadomości i informacje o amerykańskim rynku giełdowym. Naszym celem jest świadczenie usług oraz służenie wiedzą i doświadczeniem zdolnym polskim inwestorom, którzy chcieliby inwestować na Wall Street.  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk