• Odbierz prezent
Pilsweizer uruchamia drugi sklep patronacki w Tarnowie

Browar Pilsweizer uruchamia drugi już sklep patronacki w Tarnowie. W sumie jest to piąty tego typu sklep uruchomiony przez browar, pozostałe działają w Gorlicach, Nowym Sączu i Starym Sączu.

Grybów / Warszawa, 23 lutego 2021 r.  - 2

Nowy sklep patronacki Browaru Pilsweizer, już drugi w Tarnowie, powstał przy ulicy Urszulańskiej (CH Oskar); pierwszy działa przy ul. Odległej 5A. Pozostałe sklepy patronackie Pilsweizera działają w Nowym Sączu, Starym Sączu i Gorlicach. Browar planuje jednak w najbliższym czasie uruchamianie kolejnych.

– Pandemia nieco spowolniła nasze plany w tym obszarze, jednak strategicznie i długofalowo na pewno chcemy mocno rozbudowywać sieć sklepów franczyzowych. Działające już kilka lat sklepy w Gorlicach, Starym Sączu, Nowym Sączu i Tarnowie przekonują nas, że ten projekt ma sens i biznesową przyszłość – komentuje Andrej Chovanec, Dyrektor Marketingu i Członek Zarządu Browaru Pilsweizer SA.

Koncepcja sklepów patronackich zakłada, że ok. 90 proc. ich sprzedaży stanowi sprzedaż piw browaru Pilsweizer, a pozostałe 10 proc. sprzedaży inne piwa - zarówno te pochodzące z innych browarów w Polsce, jak i piwa zagraniczne.

W sklepach, poza piwem butelkowanym, oferowane jest również piwo z tanków leżakowych, lane, niepasteryzowane i niefiltrowane.

- Koncentrujemy się na razie na naszym regionie, czyli Małopolsce i Podkarpaciu, lecz docelowo chcielibyśmy stworzyć sieć sklepów franczyzowych na terenie całego kraju – zapowiada Andrej Chovanec.

Browar Pilsweizer jest kontynuatorem tradycji założonego w 1804 r. w Siołkowej browaru, który dynamicznie zaczął się rozwijać po przejęciu go w 1887 r. przez czeskiego piwowara Franciszka Paschka.

W 2005 r. Browar Grybów w Siołkowej został kupiony przez Ivana i Andreja Chovanców, którzy, podobnie jak ponad 100 lat temu Paschek, zajęli się jego rozwojem i rozpoczęli produkcję piwa pod marką Pilsweizer, a następnie Pilsvar.

Browar Pilsweizer jest najstarszym browarem regionalnym w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Więcej na: www.pilsweizer.com i www.pilsvar.pl


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk