• Odbierz prezent
PILNE: kursy walut potężnie tąpnęły - notowania euro (EUR) i funta (GBP) zanurkowały! Kursy franka (CHF) i dolara (USD) wystrzeliły w górę. Są najnowsze decyzje banków
fot. Kurs franka wystrzelił w górę, notowania euro zanurkowały, gigantyczne spadki funta

SNB podnosi stopy o 50bp Bank Szwajcarii wyprzedza EBC, frank zyskuje

SNB miał dziś jedynie zakomunikować możliwą podwyżkę stóp w kolejnych miesiącach. Oczekiwano, że zawsze bojący się umocnienia franka Bank będzie chciał jedynie co najwyżej odpowiadać na ruchy EBC. Tymczasem SNB rusza jako pierwszy i wyprzedza niezdecydowane EBC!

Para EURCHF nurkuje. Po agresji wobec Ukrainy widzieliśmy tu test parytetu, ale potem notowania rosły, po części dlatego, że rynek oczekiwał szybszego działania od EBC. Czy w tej sytuacji test parytetu wraca na stół?

Kurs CHFPLN jeszcze wczoraj wynosił 4,36, teraz jest to 4,59!

kurs EURCHF

 

Zobacz także: Stopy procentowe w USA w górę, to najwyższa podwyżka od 1994 roku! Sprawdź, jak zareagował kurs dolara

 

Bank Anglii podnosi stopy jedynie o 25bp, GBP traci

Podwyżka do 1,25% była oczekiwana, ale po zaskoczeniach ze strony innych banków, szczególnie dzisiejszym SNB, rynek mógł liczyć na 50bp

Funt traci, BoE zaczyna odstawać 

UPDATE: za podwyżką o 25bp głosowało 6 z 9 członków, pozostałych głosowało za 50bp. To jednak marne pocieszenie dla inwestorów, którzy dostrzegają niezdecydowanie Banku. Sam Bank widzi inflację powyżej 9% w najbliższych miesiącach i nawet 11% w październiku i w tym kontekście stopy 1,25% nie mogą zrobić wrażenia. 

GBPUSD traci już ponad figurę i decyzja Banku z pewnością nie może być wpisana na listę argumentów za odwróceniem niekorzystnego dla GBP trendu.

Kurs GBPUSD

 

Nota prawna


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk