• Odbierz prezent
Pierwszy taki kontrakt w historii piłki nożnej - Leo Messi otrzyma część pensji w klubowej kryptowalucie! Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku
fot. freepik.com

Bitpanda Pro Market Recap 

12 – 19.08.2021 

Hossa na rynku kryptowalut trwa

Kryptowaluty zanotowały w ostatnim tygodniu kolejny wzrost a apetyt inwestorów na ryzyko rośnie w górę. Sierpień był jednym z najlepszych miesięcy w tym roku. W ciągu ostatniego tygodnia Bitcoin znajdował się przez moment na poziomie 48 tys. dolarów, co oznaczało wzrost o około 60 proc. od najniższego poziomu w lipcu. Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut przekroczyła 2 bln USD po raz pierwszy od maja. Dla przypomnienia, 20 czerwca całkowita kapitalizacja rynku spadła do około 1,2 bln USD, gdy kryptowaluty pogrążyły się w korekcie.

Dominacja Bitcoina spadła do nieco poniżej 45 proc, podczas gdy udział ETH na rynku wzrósł do 20 proc., czyli najwyższego poziomu od dwóch lat. Bitcoin znajduje się obecnie w krótkoterminowej konsolidacji, czego można było się spodziewać po tak silnych wzrostach.

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut  - 1

Staking Ethereum 2.0 osiągnął nowy rekord

Staking Ethereum 2.0 osiągnął poziom 6,73 mln ETH, czyli równowartość około 20 mld USD. Rosnący wolumen stakowanych ETH sygnalizuje wysoki poziom zaufania wśród użytkowników przed wyczekiwaną aktualizacją sieci Ethereum 2.0, kiedy to obecny system Proof of Work zostanie zastąpiony przez Proof of Stake.

W ciągu ostatnich kilku tygodni byliśmy świadkami wzrostu wartości ETH względem BTC, co może oznaczać, że inwestorzy poszukują alternatywnych projektów, które mogłyby prześcignąć BTC. Wygląda na to, że ten trend będzie kontynuowany, jeśli sentyment rynkowy pozostanie pozytywny. Altcoiny są bardziej ryzykownymi aktywami w porównaniu do BTC, a rosnący na nie popyt może odzwierciedlać zwiększony apetyt na ryzyko na rynku kryptowalut.

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut  - 2

Inteligentne kontrakty na sieci Cardano mają zostać uruchomione 12 września

Rodzimy token Cardano, ADA, zanotował w ostatni weekend wzrost aż o 20 proc., po tym jak ogłoszono, że jego wyczekiwana aktualizacja będzie miała miejsce 12 września. Tylko w ciągu ostatnich siedmiu dni token wzrósł o około 60 proc. Ukończona aktualizacja Alonzo pozwoli na uruchomienie zaawansowanych inteligentnych kontraktów i aplikacji DeFi na blockchainie Cardano.

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut  - 3

Leo Messi otrzyma część pensji w klubowej kryptowalucie

Transfer Lionela Messiego do francuskiego klubu Paris Saint-Germain przewiduje zapłatę części pensji nowej gwieździe w tokenie fanów PSG, który po informacji o dołączeniu Messiego do drużyny poszybował w górę. Jest to pierwszy taki kontrakt, który obejmuje kryptowaluty w historii piłki nożnej. Wydarzenie to ma ogromne znaczenie dla masowej adopcji.

Komentarz opracował: Lukas Enzersdorfer – Konrad, CPO Bitpanda

Niniejszy materiał jest jedynie komentarzem do sytuacji rynkowej i nie stanowi analizy finansowej ani rekomendacji.


Bitpanda

Bitpanda została założona w 2014 roku w Wiedniu. Stworzyliśmy ją, aby umożliwić inwestowanie każdemu. Od początku naszym celem było przedefiniowanie znaczenia słowa „inwestowanie” poprzez tworzenie łatwych w użyciu produktów finansowych, które dostępne będą dla każdego.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk