• Odbierz prezent
Pierwszy klient doświadczony z dźwignią 1:100 w Polsce

Tuż po wprowadzeniu nowych regulacji TMS Brokers przyznał swoim pierwszym klientom status Doświadczonego Klienta Detalicznego. Dzięki wprowadzonym przepisom ta grupa klientów domów maklerskich, która spełni wymogi KNF, może inwestować z wymaganym 1% depozytem, a jednocześnie korzystać z pełnej ochrony przed ujemnym saldem czego nie gwarantują brokerzy spoza Unii Europejskiej.

 

Pomiędzy klientem profesjonalnym a klientem detalicznym

 

Po wprowadzeniu rok temu przez ESMĘ tzw. „interwencji produktowej” na rynku kontraktów CFD część klientów polskich domów maklerskich szukała wyższej dźwigni finansowej poza granicami UE. Potwierdziły to przeprowadzone niezależnie badania Izby Domów Maklerskich (IDM) oraz samego KNF. Otwieranie rachunków maklerskich przez klientów detalicznych poza Polską może generować szereg ryzyk dla tych inwestorów, związanych między innymi z małą szansą na dochodzenie swoich praw poza Polską czy Unią Europejską. Dla Polski zakładanie rachunków klientów poza krajem wiąże się z odpływem środków finansowych z lokalnego systemu finansowego.

Dlatego też wprowadzone przez KNF 1 sierpnia 2019 zmiany objęły dotychczasowe założenia interwencji produktowej Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), jednocześnie wprowadzając unikalną w skali europejskiej kategorię Doświadczonego Klienta Detalicznego. - Bardzo pozytywnie oceniamy wprowadzone przepisy oraz chęć dbania przez KNF o ochronę krajowych klientów detalicznych i lokalny rynek. Liczymy na powrót kolejnych klientów, którzy zdecydowali się przenieść swoje inwestycje do Australii lub innych odległych jurysdykcji. - ocenia Prezes TMS Brokers, Marcin Niewiadomski - Jesteśmy przekonani, że nasza oferta jest w pełni konkurencyjna, a inwestor będzie mógł korzystać z ochrony wynikającej z odpowiednich przepisów.

 

Pierwszy Klient Doświadczony w TMS Brokers

 

13 sierpnia pierwszy klient TMS Brokers, który wnioskował o przyznanie statusu Doświadczonego Klienta Detalicznego i sprostał wymaganym warunkom, otrzymał ten status . – Z badań IDM oraz KNF wynika, że po interwencji ESMA ponad połowa klientów otworzyła lub planuje otworzyć rachunki poza jurysdykcją UE. Chcemy, żeby wiedzieli, że w TMS Brokers już akceptujemy wnioski na przyznanie  statusu na Doświadczonego Klienta Detalicznego, który może handlować z wyższą dźwignią i ochroną przed ujemnym saldem. Zapraszamy ich do powrotu ze swoimi inwestycjami do Polski! – dodaje Niewiadomski.

Jeśli jesteś zainteresowany aplikowaniem o status Doświadczonego Klienta Indywidualnego w TMS Brokers kliknij tutaj.

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. Od 74% do 89% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk