• Odbierz prezent
Pierwszy duży patch do Cyberpunka rozczarowuje użytkowników! Średnia ocen bez zmian, powrotu do sklepu Sony nie będzie. Akcje CD Projekt w tarapatach?

Piątkowa sesja nie przyniosła większych zmian dla amerykańskich indeksów. Wśród walorów mocno przeceniły się akcję IBM (-9,9%) i Intela (-9,3%). Spółki w czwartek opublikowały wyniki za IV kw. 2020 r. Intelowi nie pomogły nawet wyniki znacznie lepsze od konsensusu analityków – spółka wypracowała 1,52 USD zysku na akcje wobec oczekiwanych 1,10 USD, choć zysk w stosunku do IV kw. 2019r. nie zmienił się.

Z frontu walki z koronawirusem płyną niepokojące informacje:

1. We Francji rozważane jest przedłużenie lockdownu ze względu m.in. na rozprzestrzeniające się inne mutacje wirusa, szef Francuskiej Rady Naukowej Jean-Francois Delfraissy podkreśla, że szczepionka może być mniej skuteczna na niektóre odmiany np. południowoafrykańską i brazylijską.

2. Problemy z dostawami szczepionek do UE, ze względu na niższą efektywność jednej z fabryk, zapowiedziała AstraZeneca. Redukcje dostaw w I kw. mogą być znaczące (np. 600 tys. dawek vs 2 mln oczekiwanych w Austrii).

Na zamknięciu ostatniej sesji ubiegłego tygodnia indeks WIG20 symbolicznie się przecenił, jednak indeksy mWIG40 i sWIG80 odnotowały delikatny wzrost. W indeksie blue chipów najmocniej ciążył spadek walorów KGHM o 2,5%, jednak dobre zachowanie LPP (+5,4%) i Dino (+3,9%) zrównoważyło ten negatywny wpływ. O 1,2% spadły notowania CD Projektu – spółka przed weekendem wypuściła pierwszy duży patch do gry „Cyberpunk 2077”. Jednak poprawki zostały odebrane bez większego entuzjazmu wśród graczy – podkreślają, że w sumie niewiele się zmieniło. Po wydaniu poprawek liczba graczy była niższa o około 20% niż przed tygodniem. Średnia ocena gry również nie uległa poprawie. Gra nie powróciła też do sprzedaży w sklepie Sony. Kolejne poprawki mają pojawić się w lutym i zgodnie z zapowiedziami mają przybrać większe rozmiary.

Po piątkowej sesji PGNiG poinformowało, że odpisy obniżą wynik operacyjny grupy za IV kw. 2020r. o ok. 650 mln zł. W indeksie mWIG40 najlepiej zachowały się odbijające po spadkach walory: Biomedu (+7,4%), TS Games (+5,9%) i Grupy Azoty (+3,6%). Z pozostałych informacji: 1. Według szacunków strata netto Trakcji w 2020r. wyniosła 65 mln zł. 2. Spółka zależna Mostostalu Zabrze podpisała list intencyjny, a wartość prac w jego ramach w okresie 3 lat wynosi ok. 400 mln zł.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk