• Odbierz prezent
Pierwsze minutki FOMC w 2021 r. Jak zareagował kurs dolara?

27 stycznia o godzinie 20 poznaliśmy decyzję w sprawie stóp procentowych w USA. To pierwsze „minutki FOMC” w tym roku.

 

O godzinie 20 ogłoszono decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,25% zgodnie z oczekiwaniami rynku. Bank centralny poinformował, że utrzyma skup obligacji na poziomie 120 mld USD miesięcznie. W oświadczeniu zwrócono uwagę, że „wzrost gospodarczy był umiarkowany w ostatnich miesiącach”. Podkreślono istotny wpływ sytuacji związanej z pandemią koronawirusa  na gospodarkę, a także uznano za ważny czynnik postęp w zakresie szczepień.

W centrum uwagi będzie konferencja prasowa FOMC zaplanowana na godzinę 20.30. Najważniejszą kwestią może być, czy Fed ma w planach ograniczenie programu skupu aktywów w dającej się określić przyszłości. W oświadczeniu FOMC nie ma wskazówek na ten temat, więc dla inwestorów będzie istotne, co powie Jerome Powell. Inwestorzy giełdowi niewątliwie poczuliby się pewniej, gdyby program skupu aktywów był nadal kontynuowany w najbliższym czasie.

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Na kursie pary walutowej EUR/USD na razie nie widać większej reakcji. Rynek oczekuje na dalsze informacje z Fed. Kurs euro do dolara jest notowany na lekkim minusie o 0,38% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie wynosi 1,2116.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Kurs funta do dolara (GBP/USD) jest notowany na symbolicznym minusie o 0,16% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 1,3713.

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk