• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Makroekonomia
Z artykułu dowiesz się:

- Co się dzieje w UE po Brexit-ie

W Berlinie odbywa się dziś spotkanie ministrów spraw zagranicznych sześciu krajów Unii Europejskiej. Tematem rozmów jest dalszy kształt Unii. Dwa główne państwa, to jest Niemcy i Francja, chcą przedstawić własne propozycje dalszej wizji Unii.

 

Szef niemieckiej dyplomacji – Franck Walter Steinmeier zaprosił do Niemiec przedstawicieli Francji, Holandii, Włoch, Belgii i Luksemburga. Są to kraje, które tworzyły pierwsze wspólnoty w Europie, między innymi EWWiS czy też EWG.

 

Podczas spotkania mają oni rozmawiać o nowym projekcie dla Unii, tzw. Unii „elastycznej” – ma ona respektować zdanie poszczególnych państw, które będą się decydować lub też nie na podejmowanie kolejnych kroków integrujących całą wspólnotę.

 

Niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych usprawiedliwia się niezaproszenie większej ilości uczestników chęcią szybkich rozmów. Jednocześnie nie wyklucza zaproszenia do rozmów kolejnych państw.


Jacek Suder

Doktorant Wydziału Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Klasyk, zainteresowany rynkiem Forex. Swoją pracę zawodową łączy z nauką oraz pasją odkrywania rynków finansowych. Szczególną uwagę przywiązuje do właściwego połączenia fundamentów z sygnałami płynącymi z analizy technicznej.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk