• Odbierz prezent
IPO spółka kryptowaluty marihuana

W USA odbędzie się innowacyjne IPO. Łączy ono rynek akcyjny z rynkiem kryptowalut. Interesująca jest również branża, w której działa spółka organizująca swą ofertę publiczną.

 

Innowacyjne IPO

Amerykańska spółka High Times Holding Corp. organizuje IPO. Spółka ta zajmuje się popularyzacją wiedzy o konopiach, wydając swój magazyn, książki oraz filmy. Spółka jest znana jako „najważniejsze źródło informacji o konopiach od 1974 r.”.

IPO High Times jest innowacyjne, gdyż przyjmuje płatność za akcje w kryptowalutach. Jest to pierwsza tradycyjna oferta publiczna akcji akceptująca inwestycje w kryptowalutach. Będzie przyjmować płatności w BTC i ETH.

CEO High Times – Adam Levin uważa, że proces ICO nie byłby dobrym posunięciem dla tej marki. Uważał jednak, że szkoda byłoby rezygnować z rozwijającej się bazy inwestorów korzystających z rynku kryptowalut. Stąd pomysł na innowacyjne IPO.

CEO High Times uważa również, że to przedsięwzięcie przyczyni się także do popularyzacji kryptowalut wśród inwestorów giełdowych.

 Inwestorzy będą mogli nabyć udziały High Times, płacąc 11 USD za akcję. Spółka planuje wejść na giełdę Nasdaq w tym roku. Tym samym stanie się jedną z pierwszych spółek na Nasdaq związanych z branżą konopi.

Spółka planuje dalej rozwijać swą działalność medialną, eventową i handlową.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

High Times a SEC

High Times spełnia wymogi regulacyjne Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Zmiany w wymogach SEC wprowadzone w 2015 r. pozwalają korzystać z IPO również małym spółkom. Mogą one zebrać poprzez ofertę publiczną do 50 mln USD. Zanim miała miejsce ta zmiana w regulacjach, małe prywatne spółki mogły jedynie pozyskiwać kapitał od akredytowanych inwestorów, którzy stanowią najmniejszą i najbogatszą część społeczeństwa. Dzięki zmianom SEC obecnie również drobni inwestorzy indywidualni mogą poprzez IPO nabywać akcje większej liczby spółek, które wzbudzają ich zainteresowanie.

 

Banki kontra marihuana

Kryptowaluty były wcześniej traktowane jako sposób na utrudnienia ze strony banków w odniesieniu do firm z branży konopi. Mimo, że marihuana jest legalna w wielu stanach USA, wiele banków wciąż odmawia możliwości korzystania ze swoich usług firmom z tej branży. Podczas, gdy klienci wolą płacić kartą, firmy te w takiej sytuacji mogą przyjmować jedynie gotówkę, co czyni je łatwym celem dla złodziei.

W ubiegłym roku sieć Dash zaczęła wprowadzać tę kryptowalutę jako opcję płatności w terminalach płatniczych tych firm. Dzięki temu branża konopna może zaoszczędzić od 10 do 15% na zabezpieczeniach związanych z dużą ilością gotówki, takich jak kasy, sejfy, odpowiednie samochody i pracownicy ochrony.

 

Szukasz miejsca gdzie swobodnie możesz dyskutować o kryptowalutach, bitcoinie, tokenach oraz ICO?

 

Dołącz do facebookowej grupy CoinGroup

 

 

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk