• Odbierz prezent
Pierwsza platforma blockchain do głosowania w Korei Południowej coraz bliżej?

W ostatnich dniach portal Cointelegraph poinformował o propozycji platformy do głosowania, opartej na technologii blockchain w Korei Południowej. Byłoby to pierwsze takie przedsięwzięcie w tym kraju.

 

11 września przewodniczący władz dzielnicy Seocho w Seulu w Korei Południowej przedstawił propozycję opartej na technologii blockchain platformy do głosowania dla mieszkańców. Cho Eun-hee pochwalił również rozwój przedsięwzięć związanych z kryptowalutami w kraju.

Jak poinformował w rozmowie z lokalnymi mediami, jest to właściwy czas, aby zacząć wykorzystywać technologię blockchain i że każdy obywatel może zaproponować własne rozwiązania.

Urzędnik z Seulu zwrócił uwagę, że kraj powinien odgrywać większą rolę w „szybko zmieniającym się nowoczesnym społeczeństwie”, szczególnie w obliczu pandemii koronawirusa, nawiązując do zdecentralizowanych rozwiązań jako „czwartej rewolucji przemysłowej.”

Gdyby propozycja została zrealizowana, byłaby to pierwsza platforma blockchainowa w kraju, która umożliwiałaby obywatelom decydowanie o sprawach politycznych.

Cho Eun-hee dodał także, że technologia blockchain jest „najbardziej odpowiednia do ulepszania demokracji.” Stwierdził: „W przyszłości planujemy realizować demokrację bezpośrednią, gdzie każdy może ufać, że aktywnie wprowadzona technologia blockchain zapewni bezpieczeństwo i zapobiegnie fałszerstwom.”

Przewodniczący ma nadzieję, że działania podjęte w zarządzanej przez niego dzielnicy mogą przyczynić się do szerszej adaptacji technologii blockchain w całym kraju.

Wśród członków rządu Korei Południowej również można się spotkać z przychylnym stanowiskiem względem technologii blockchain. W kwietniu wiceminister gospodarki i finansów - Koo Jun-cheol stwierdził, że rynek blockchain stanowi „złotą okazję” dla kraju. W swej wypowiedzi zachęcał spółki z sektora prywatnego w całym kraju do wykorzystywania potencjału tej technologii.

Warto wspomnieć, że pierwsze wybory oparte na technologii blockchain odbywały się w jednym ze szwajcarskich miast, a także w amerykańskim stanie Virginia. W Korei Południowej też informowano o podobnych planach już w 2018 r.

Czytaj także: Wybory na blockchain - zagrożenie czy cyfrowa przyszłość demokracji?

Wybory są istotą demokracji - powszechne, wolne, uczciwe, rzetelne, dostępne dla uprawnionych do wzięcia w nich udziału z wielu miejsc na świecie. Od wielu lat demokratyczne społeczeństwa zmagają się z organizacją potężnego wyzwania logistycznego, jakim jest głosowanie, którego rezultatów nie będzi.. Czytaj
Wybory na blockchain - zagrożenie czy cyfrowa przyszłość demokracji?

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk