• Odbierz prezent
Pierwsza linia obrony na wykresie pary euro do dolara (EURUSD) przełamana!
fot. pexels.com

W czwartek kupujący euro nie wytrzymali naporu zleceń ze strony podażowej i oddali kluczowy dla notowań EURUSD poziom 1,05. Kurs obniżył się o ponad 130 pb. do 1,0395.

Tym samym pierwsza bitwa została wygrana przez dolarowe byki i kurs obecnie balansuje przy minimach z końca 2016 roku. Według nas powodem umocnienia dolara była awersja do ryzyka. Jednak od strony fundamentalnej warto zwrócić uwagę na informacje o zmniejszeniu podaży zbóż z Ukrainy, wzrostach cen ropy i doniesienia o problemach z wielkością dostaw rosyjskiego gazu do Europy. Wszystko to promuje USA jako potencjalnego dostawcę do Europy tych strategicznych produktów.

Dziś o poranku dolar i jen nieśmiało oddają wczorajsze zyski. Zyskują także waluty surowcowe. Wygląda to na redukcję awersji do ryzyka, co powinno przynajmniej chwilowo wspierać euro. Sądzimy, że ostateczną próbę przełamania wsparcia w rejonie 1,05 kurs EURUSD podejmie w przyszłym tygodniu przy okazji publikacji danych o sprzedaży detalicznej w USA we wtorek.

Pierwsza linia obrony eurodolara (EURUSD) przełamana! - 1


BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk