• Odbierz prezent
Pierwsza legalna giełda kryptowalut w Chinach. Legalna czy nie? Burzliwa relacja kryptowaluty - Chiny
fot. freepik.com

Giełda kryptowalut z Korei Południowej ogłosiła, że ​​założyła swój pierwszy prawnie uznany oddział w Chinach. Chociaż chiński kraj zakazał wszystkich lokalnych usług handlu kryptowalutami, DBX stwierdził, że uzyskał już licencję na prowadzenie operacji. Według Money Today, DBX otrzymało koncesję na założenie spółki zależnej w Chinach w ramach planów ekspansji zagranicznej. Giełda kryptowalut jest powiązana z Korea Blockchain Coordination Association.

Zgodnie ze szczegółami podanymi przez giełdę, chiński rząd po raz pierwszy dał zielone światło na otwarcie oddziału 28 grudnia 2020 roku, wydając tymczasowe zezwolenie. Jednak urzędnicy wydali ostateczne zaświadczenie o włączeniu w dniu 5 lutego 2021 r.

Komentarz

Pracownik DBX skomentował sprawę:

Licencja na założenie korporacji otrzymana tym razem od chińskiego rządu to licencja, którą uzyskano od sprzeciwu wobec zakładania zagranicznych giełd (kryptowalut) w Chinach, aby nadać jeszcze większe znaczenie.

Oddział o nazwie Tabi otworzy swoje biuro nie później niż w marcu. DBX planuje rozszerzyć swoją działalność na Stany Zjednoczone, Singapur, Indonezję i Kambodżę.

Legalny czy nie?

Relacja kryptowaluty - Chiny jest dość burzliwa. Od 2017 roku chińskie organy regulacyjne nakładają zakazy na działania związane z kryptowalutami. Najpierw wydając zakazy na działanie lokalnych giełd kryptowalut, a następnie rząd rozprawił się z krajowym handlem i działalnością wydobywczą.

Jednak w ostatnich latach władze tego kraju dokonały pewnych rewizji dotyczących swojego stanowiska wobec BTC i innych kryptowalut. Komisja Arbitrażowa w Pekinie opublikowała artykuł o charakterze prawnym bitcoina w Chinach w sierpniu 2020 roku. Jak widać prawna przyszłość kryptowalut staje się coraz bardziej świetlista i być może wkrótce w pełni dozwolona.

W Polsce legalnie

W Polsce kryptowaluty można w pełni leganie nabyć poprzez zakup np. w jednym z działających kantorów kryptowalut. Wiodącą firmą w tym segmencie jest FlyingAtom, który z oddziałami w 13 miastach wojewódzkich zapewnia obsługę na wysokim poziomie.

Pełna lista placówek, godzin otwarcia oraz adresów jest dostępna tutaj.

Finansowy Krytyk


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk