• Odbierz prezent
Pieniądze z Amber Gold wracają. Wielu wierzycieli spółki zmarło
fot. freepik.com

Syndyk masy upadłościowej Amber Gold nadal wypłaca środki na rzecz osób poszkodowanych. Jak obecnie wygląda sytuacja?

 

17 grudnia ubiegłego roku syndyk masy upadłościowej Amber GoldJózef Dębiński rozpoczął proces wypłaty środków dla osób pokrzywdzonych. 2 marca we wtorek poinformowano, że wypłata gotówki wciąż trwa. Warto wspomnieć, że do podziału było 67,5 mln zł pomiędzy 11 500 osób. Środki te stanowią 10% utraconej kwoty.  Jak do tej pory 8 tys. wierzycieli otrzymało środki o łącznej wartości 43,6 mln zł.

Niewątpliwie proces wypłaty środków posuwa się do przodu, jednak syndyk wciąż nie może wypłacić sporej części gotówki ze względu na zmianę numerów kont bankowych poszkodowanych klientów. Jak do tej pory, na konto syndyka wróciło 4,8 mln zł należące do 961 wierzycieli. Po tym, jak część wypłaconych środków wróciła na konto syndyka, stara się on skontaktować z wierzycielami i ustalić aktualne adresy oraz numery rachunków.

Udało się ustalić, że 230 wierzycieli Amber Gold zdążyło już umrzeć. W tym przypadku niezbędne będzie ustalenie spadkobierców. Wielu klientów Amber Gold to osoby starsze, a sprawa spółki ciągnie się już dość długo. Warto wspomnieć, że upadłość likwidacyjna Amber Gold została ogłoszona w 2012 r.

Osoby poszkodowane przez spółkę Amber Gold mogą zgłaszać się do syndyka, by podać aktualny numer konta bankowego pod nr. tel. 795 074 423 lub 881 525 479, mailowo: biuro@ambergold.com.pl lub listownie - Syndyk Amber Gold, 80-126 Gdańsk, ul. Lema 10/57.

Czytaj także: Amber Gold. Ważna wiadomość dla poszkodowanych

Obecnie trwa proces wypłaty środków na rzecz osób poszkodowanych w aferze Amber Gold. Część pieniędzy wraca do syndyka, gdyż nie wszystkie numery kont wierzycieli są aktualne. Osoby, które chcą odzyskać swe środki, powinny jak najszybciej podać syndykowi aktualne numery rachunków bankowych.   22 g.. Czytaj
Amber Gold. Ważna wiadomość dla poszkodowanych


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk