• Odbierz prezent
gpw sesja

O dzisiejszej sesji warszawska giełda będzie chciała jak najszybciej zapomnieć. Spadki, będące pokłosiem wyprzedaży na światowych rynkach sprawiły, że indeks WIG stracił dziś aż 3,34%.

 

Najmocniej odpływ kapitału z polskiej giełdy odbił się na blue chipach. Indeks WIG20 stracił dziś aż 3,75%. Na minusie sesję zakończyły wszystkie spółki wchodzące w skład indeksu. Najbliższy wybicia się na plus był KGHM, który po godzinie 16:00 zapalił się na zielono, ale ostatecznie zakończył sesję ze stratą 1,24%. Najmniejsze straty zaliczył jednak Orange Polska (-0,34%).Z drugiej strony o dzisiejszej sesji z pewnością zapomnieć będzie chciał mBank i PKN Orlen. Obie spółki straciły dziś powyżej 5% - ceny akcji banku spadły o 5,49%. Z kolei akcje spółki paliwowej, w przypadku której oliwy do ognia dolała zmiana na stanowisku prezesa, zniżkowały o 5,53%.

Mniejsze straty od największych podmiotów zaliczyły średnie i małe spółki – mWIG40 stracił 2,58%, a sWIG80 2,49%.

 

Pod kreską sesję zakończyły wszystkie z 14 indeksów sektorowych, chociaż jeszcze rano branża motoryzacyjna próbowała się trzymać. Największe spadki zaliczyły spółki paliwowe – WIG-PALIWA, ciągnięty w dół szczególnie mocno przez PKN Orlen, stracił dziś 4,96%. Najmniej straciły telekomy – WIG-TELEKOM zakończył sesją 1,44% na minusie.

Tylko 31 spółek (7%) z całego parkietu zdołało zakończyć sesję na plusie. Spadki zaliczyło natomiast 338 spółek, czyli 78% wszystkich notowanych.

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk