Advertisement
  • Odbierz prezent
Piątkowe notowania giełdowe indeksów Nasdaq i S&P500 na 0,28% plusie

Piątkowa sesja przyniosła niewielkie zmiany głównych indeksów na Wall Street. Mimo zapoczątkowania w środku tygodnia realizacji przez inwestorów zysków ze spółek technologicznych indeks Nasdaq, podobnie jak indeks S&P500 zakończył notowania na 0,28% plusie.

W nadchodzących tygodniach można spodziewać się większej zmienności głównych indeksów ze względu na początek sezonu publikacji wyników za drugi kwartał 2020 roku, który przez inwestorów jest postrzegany jako test odporności modeli biznesowych (w szczególności sektora technologicznego) na spowolnienie gospodarcze wywołane epidemią koronawirusa. Dla przykładu dzisiaj raporty opublikują IBM oraz Haliburton. Podobna dynamika zmian indeksów panowała na europejskich parkietach, gdzie wśród przedstawicieli państw UE w miniony weekend trwała dyskusja o sposobie traktowania pakietu przeznaczonego na walkę z negatywnymi skutkami pandemii COVID-19.

Niewielka zmienność przy wartości obrotów sięgających 742 mld zł panowała również na polskim parkiecie. Wśród głównych indeksów jedynie sWIG80 zakończył notowania na plusie. Wśród spółek z indeksu WIG20 blisko sesyjnego, a zarazem najwyżej biorąc pod uwagę sesje z poprzedniego tygodnia zakończyły notowania spółki CCC, zyskując w piątek na zamknięciu 4,48%. Natomiast impet wzrostowy zaczął wytracać kurs Orange, który po udanym czwartku i zyskiwaniu w piątek w trakcie sesji nawet 6% stracił momentum i zakończył sesję zyskując jedynie 0,35%. Zdecydowanie lepiej zakończyły sesję notowania spółek Play i Cyfrowy Polsat. W przypadku tego ostatniego kurs osiągnął poziomy widziane ostatnio początkiem tego roku. W przypadku rynku szerokiego blisko czerwcowych maksimów zakończyły się notowania PZ Cormay, którego kurs po publikacji informacji o nowym rozwiązaniu w zakresie szybkich testów na obecność koronawirusa zyskuje niemal 24%.

WIG w układzie dziennym

Piątkowe notowania giełdowe indeksów Nasdaq i S&P500 na 0,28% plusie - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk