• Odbierz prezent
PGNiG w górę. JSW traci. Idea Bank, Getin i PKO BP na plusie. Millennium mocno zyskuje. PZU na zielono. Pekao na minusie

W pierwszej połowie poniedziałkowej sesji na GPW indeks WIG20 rośnie o 0,6%. Indeks szerokiego rynku WIG zyskuje natomiast 0,43%.

Wśród spółek należących do indeksu WIG20 na największym plusie znajduje się PGNiG. W tym momencie cena akcji PGNiG wynosi 4,79 zł, co stanowi wzrost o 2,31%.

Na dzisiejszej sesji największy polski bank PKO BP zyskuje 0,86%. W tej chwili za akcje PKO BP inwestorzy płacą 38,49 zł. Drugi największy polski bank Pekao natomiast znajduje się dzisiaj na minusie, tracąc 0,85%. Kurs akcji Pekao w tym momencie wynosi 110,75 zł.

Wśród warszawskich blue chipów na największym minusie jest dzisiaj notowana JSW. W tym momencie za akcje spółki inwestorzy płacą 20,26 zł, co stanowi spadek o 1,84%.

Na dzisiejszej sesji Alior Bank kontynuuje spadek z ostatnich dni, tracąc 1,49%. Obecnie cena akcji Alior Banku wynosi 30,38 zł.

Największy polski ubezpieczyciel PZU jest notowany na plusie, zyskując 0,62%. W tej chwili za akcje PZU inwestorzy płacą 37,33 zł.

W dzisiejszym dniu kurs akcji Idea Banku rośnie o 3,42%. W tym momencie za akcje Idea Banku inwestorzy płacą 2,72 zł. Po zielonej stronie rynku znalazł się także Getin Holding, który dzisiaj zyskuje 2,71%. Cena akcji Getin Noble Banku natomiast znajduje się na minusie, tracąc 3,23%.

Na dzisiejszej sesji mocno zyskuje Bank Millennium. W tym momencie za akcje Millennium inwestorzy płacą 6,03 zł, co stanowi wzrost o 3,43%. Przed sesją bank przedstawił wyniki finansowe za III kwartał 2019 r., które okazały się lepsze od oczekiwań.

Czytaj także: Bank Millennium bez poprawy wyników kwartalnych, ale znacznie wyżej od oczekiwań

Bank Millennium w poniedziałek 28 października opublikował skonsolidowane wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Okazały się one porównywalne z tymi sprzed roku, szczególnie pod względem osiągniętego zysku, który był o ponad 10% wyższy od oczekiwań analityków. To właśnie dzięki utrzymaniu wyników n.. Czytaj
Bank Millennium bez poprawy wyników kwartalnych, ale znacznie wyżej od oczekiwań


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk