• Odbierz prezent
PGNiG w dół. JSW na lekkim minusie. Idea Bank w górę, Getin i Millennium po czerwonej stronie rynku. PZU, PKO BP i Pekao tracą

W pierwszych godzinach środowej sesji na GPW indeks WIG20 traci 0,53%. Indeks szerokiego rynku WIG zniżkuje o 0,28%.

W pierwszej połowie środowej sesji największy polski bank PKO BP jest notowany na minusie, tracąc 0,78%. W tym momencie za akcje PKO BP inwestorzy płacą 39,56 zł. Kurs akcji drugiego największego polskiego banku Pekao spada dzisiaj o 0,74%. Obecnie cena akcji banku wynosi 107,75 zł. Przed sesją bank Pekao przedstawił wyniki finansowe za III kwartał 2019 r.

Na dzisiejszej sesji spółka PGNiG traci 1,18%. W tym momencie za akcje PGNiG inwestorzy płacą 5,01 zł.

Po ostatnich wzrostowych sesjach, kurs akcji JSW dzisiaj znajduje się na niewielkim minusie, tracąc 0,19%. W tej chwili cena akcji JSW wynosi 21,28 zł.

Idea Bank znajduje się dzisiaj po zielonej stronie rynku, zyskując 1,08%. W tej chwili za akcje Idea Banku inwestorzy płacą 2,81 zł. Getin Holding natomiast jest w tym momencie notowany na niewielkim minusie, tracąc 0,41%. Po czerwonej stronie rynku znalazł się także Getin Noble Bank, który stracił 2,34%.

Kurs akcji Banku Millennium dzisiaj traci 0,63% W tym momencie za akcje Millennium inwestorzy płacą 6,36 zł.

Największy polski ubezpieczyciel PZU jest dzisiaj notowany na minusie, tracąc 0,64%. Obecnie cena akcji PZU wynosi 37,34 zł.

Spośród największych spółek najmocniej w tej chwili traci Orange. Obecnie cena akcji spółki wynosi 6,43 zł, co stanowi spadek o 1,76%.

Wśród spółek należących do indeksu WIG20, na największym plusie jest dzisiaj notowany Alior Bank, zyskując 2,45%. W tym momencie za akcje banku inwestorzy płacą 30,06 zł.

Spółka Play także dzisiaj zyskuje. Obecnie cena akcji Play wynosi 30,42 zł, co stanowi wzrost o 1,4%.

Czytaj także: Pekao publikuje wyniki kwartalne i prognozuje koszty wyroku TSUE

Drugi pod względem wielkości zarządzanych aktywów bank w Polsce, jakim jest Pekao, opublikował w środę 6 listopada wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Okazały się one nieznacznie wyższe od rynkowych oczekiwań i jednocześnie słabsze w perspektywie kwartalnej niż rok temu. Na środowej sesji kur.. Czytaj
Pekao publikuje wyniki kwartalne i prognozuje koszty wyroku TSUE


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk