• Odbierz prezent
PGNiG Pekao CD Projekt PKO BP PZU Orlen

Środową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył wzrostem o 1,3%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1794,78 pkt. mWIG40 zyskał 0,9%, a sWIG80 0,12%. Indeks szerokiego rynku WIG zyskał 1,12%.

 

PKO BP i Pekao na solidnym plusie

Największy polski bank PKO BP zyskał 2,42%. Na koniec notowań za akcje PKO BP płacono 24,08 zł. Kurs akcji drugiego największego banku Pekao wzrósł o 3,05%. Na zamknięciu akcje Pekao kosztowały 56,68 zł. Alior Bank zakończył dzień na plusie o 0,62%. Na koniec sesji za akcje banku płacono 16,96 zł. Pozostałe dwa największe banki znalazły się dzisiaj po czerwonej stronie rynku. Santander Bank Polska stracił 0,84%, a mBank 0,62%.

 

PGNiG i CD Projekt w górę, Orlen i Lotos po czerwonej stronie rynku

Wśród liderów wzrostów znalazł się dzisiaj CD Projekt, który zyskał 3,14%. Na koniec sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 365 zł.

Spółka PGNiG kontynuuje swój wczorajszy wzrost związany w istotnym stopniu z planami Orlenu dotyczącymi jej przejęcia. Na koniec notowań akcje PGNiG kosztowały 5,26 zł, co stanowi wzrost o 3,01%.

Orlen natomiast kontynuuje swój wczorajszy spadek, tracąc 1,68%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 57,52 zł.

Po wczorajszym mocnym wzroście, na akcjach Lotosu natomiast dzisiaj miała miejsce realizacja zysków. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 61,40 zł, co stanowi spadek o 2,85%.

 

Czytaj także: Orlen chce przejąć kolejną spółkę Skarbu Państwa - tym razem na celowniku PGNiG

Po uzyskaniu przez Orlen warunkowej zgody od Komisji Europejskiej na fuzję z Lotosem i wcześniejsze przejęcie Energi, największy koncern paliwowy w środkowej Europie potwierdził krążące od dłuższego czasu spekulacje na temat planów przejęcia czołowej polskiej spółki działającej na rynku gazu ziemneg.. Czytaj
Orlen chce przejąć kolejną spółkę Skarbu Państwa - tym razem na celowniku PGNiG

 

PZU na sporym plusie, JSW i LPP odrabiają straty

Po wczorajszym spadku JSW dzisiaj odrabia straty. Na koniec notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 19,90 zł, co stanowi wzrost o 2,58%.

LPP również odrabia dzisiaj ostatnie spadki. Spółka zakończyła dzień na solidnym plusie o 2,14%. Na koniec sesji za akcje LPP płacono 6445 zł.

Wśród spółek, które zakończyły dzisiejszą sesję na sporym plusie znalazł się też największy polski ubezpieczyciel PZU. Na zamknięciu cena akcji PZU wyniosła 29,28 zł, co stanowi wzrost o 2,09%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk