• Odbierz prezent
PGNiG, Orlen i JSW – w tych spółkach dużo się dzieje! Akcje CCC mocno w górę, LPP najwyżej w historii. Podsumowanie sesji na GPW

Pierwsza w tym tygodniu sesja na GPW upłynęła w optymistycznych nastrojach. Indeks WIG20 zyskał 0,88%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2115,70 pkt. Jeszcze lepiej wypadły indeksy średnich i małych spółek. mWIG40 wzrósł o 1,50%, a sWIG80 o 1,58%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień wzrostem o 1,04%.

 

CCC mocno w górę, LPP najwyżej w historii

Na dzisiejszej sesji liderem wzrostów okazała się spółka CCC. Na koniec notowań za akcje znanej spółki obuwniczej płacono 123,85 zł, co stanowi wzrost o 7,70%.

Akcjonariusze spółki odzieżowej LPP też mieli powody do zadowolenia. Akcje LPP dzisiaj zyskały 3,70%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 11200 zł, co stanowi najwyższy poziom w historii. W trakcie sesji za akcje LPP inwestorzy najwięcej płacili 11270 zł.

W ubiegłym tygodniu obie spółki przedstawiły wstępne wyniki finansowe, które były znacznie wyższe niż przed rokiem i przewyższyły oczekiwania analityków.

 

PKO BP, Pekao i Santander na mocnym plusie

Dzisiejsza sesja sprzyjała także największym bankom. Kurs akcji PKO BP wzrósł o 3,77%. Na koniec notowań za akcje PKO BP płacono 37,17 zł. Bank Pekao zyskał 2,17%. Na zamknięciu akcje Pekao kosztowały 85,52 zł. Santander Bank Polska zakończył dzień wzrostem o 3,61%. W końcówce sesji za akcje banku inwestorzy płacili 235,10 zł.

 

W PGNiG i Orlenie dużo się dzieje

W godzinach popołudniowych poinformowano w komunikacie, że PKN Orlen złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek ze zgłoszeniem zamiaru koncentracji w związku z planowanym przejęciem kontroli nad spółką PGNiG. Dzisiejszą sesję Orlen zakończył wzrostem o 2,51%. Na koniec notowań akcje koncernu paliwowego kosztowały 71,78 zł. Spółka PGNiG zakończyła dzień na symbolicznym plusie o 0,24%. Na zamknięciu cena akcji PGNiG wyniosła 6,68 zł.

 

PGE i Allegro na sporym minusie, JSW traci najmocniej

Wśród warszawskich blue chipów liderem spadków okazała się dzisiaj JSW. Kurs akcji spółki spadł o 5,21%. Na koniec notowań za akcje JSW płacono 30,54 zł. W tym dniu poinformowano, że kopalnie Tauronu trafią docelowo do podmiotu wskazanego przez Skarb Państwa. Inwestorów zmartwiła wiadomość, że podmiotem tym może być JSW.

PGE też zakończyła sesję na sporym minusie. Na zamknięciu cena akcji spółki energetycznej wyniosła 9,62 zł, co stanowi spadek o 3,41%.

W pierwszej trójce najmocniej tracących spółek znalazło się dzisiaj także Allegro. W końcówce sesji akcje spółki kosztowały 53,17 zł, co stanowi spadek o 3,08%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk