• Odbierz prezent
PGNiG Idea Bank Getin Millennium PZU PKO BP Pekao mBank JSW

Na czwartkowej sesji na GPW indeks WIG20 stracił 0,53%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2122,99 pkt. Indeks szerokiego rynku WIG stracił natomiast 0,4%.

Największy polski bank PKO BP zakończył sesję na niewielkim minusie o 0,19%. Na zamknięciu cena akcji PKO BP wyniosła 37,23 zł. Drugi największy polski bank Pekao także zakończył dzień na lekkim minusie o 0,24%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 104 zł.

Z niewielką stratą 0,29% zakończył dzisiejszą sesję Alior Bank. Santander Bank Polska stracił natomiast 0,90%.

Na jeszcze większym minusie znalazły się mniejsze banki. Kurs akcji Idea Banku spadł o 1,55%. Na koniec sesji za akcje banku inwestorzy płacili 2,86 zł. Podobnie zachowywał się kurs akcji Getin Holding, który dzisiaj spadł o 1,43%. Getin Noble Bank dzisiaj stracił 1,72%.

Na minusie zakończył sesję także bank BOŚ, który stracił 0,85%. Na zamknięciu cena akcji BOŚ wyniosła 7,02 zł.

Wśród banków najwięcej dzisiaj stracił Millennium, którego cena spadła o 2,63%, wynosząc na zamknięciu 5,56 zł. W trakcie sesji za akcje Millennium inwestorzy najmniej płacili 5,50 zł. Poprzedniego dnia informowano o obniżeniu perspektywy ratingu banku przez agencję ratingową Eurorating. Dotyczy to także mBanku. Obniżenie perspektywy ratingu jest związane ze wzrostem ryzyka niekorzystnych dla banków rozstrzygnięć prawnych w zakresie kredytów frankowych, których banki mają spory udział w portfelu. Gdyby negatywny scenariusz się zrealizował, bankom grozi obniżka ratingu w horyzoncie kolejnych 12 miesięcy.

mBank zyskał dzisiaj 1,02%. Na koniec sesji inwestorzy płacili za akcje mBanku 355,6 zł. Wzrostom ceny sprzyjają spekulacje na temat zapowiadanej sprzedaży akcji banku, szczególnie, że kredyty frankowe pozostaną w portfelu wiodącego akcjonariusza.

Największy polski ubezpieczyciel PZU zakończył dzisiejszą sesję po czerwonej stronie rynku. Na zamknięciu cena akcji PZU wyniosła 36,55 zł, co stanowi spadek o 1,22%.

Spółka PGNiG zakończyła sesję na symbolicznym plusie o 0,13%. Na koniec sesji za akcje PGNiG płacono 4,57 zł.

Największym zwycięzcą dzisiejszej sesji okazała się JSW. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 21,24 zł, co stanowi wzrost o 6,2%. W trakcie sesji za akcje JSW najmniej płacono 20,04 zł, a najwięcej 21,28 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk