• Odbierz prezent
PGNiG JSW Idea Bank Getin Millennium PZU PKO BP Pekao

Pierwsza połowa czwartkowej sesji na GPW toczy się pod kreską. W tym momencie indeks WIG20 znajduje się na symbolicznym minusie o 0,05%, podobnie jak indeks szerokiego rynku WIG.

mBank jest dzisiaj notowany na solidnym plusie. W tym momencie za akcje banku inwestorzy płacą 368 zł, co stanowi wzrost o 1,15%. Santander Bank Polska zyskuje 0,13%.  Bank PKO BP jest notowany na niewielkim minusie o 0,34%. W tym momencie za akcje banku inwestorzy płacą 35,01 zł. Kurs akcji drugiego największego banku Pekao znajduje się na poziomie wczorajszego zamknięcia, który wyniósł 101,95 zł. Alior Bank traci 0,30%.

Wśród mniejszych banków najmocniej zyskuje dzisiaj BNP Paribas. W tym momencie za akcje banku inwestorzy płacą 74 zł, co stanowi wzrost o 4,23%. ING zyskuje 2,42%, a Bank Handlowy 1,55%. Bank Millennium jest notowany na plusie o 0,58%, a Getin Holding o 0,13%. Kurs akcji Idea Banku znajduje się natomiast pod kreską o 0,21%.

Kurs akcji PZU oscyluje wokół poziomu wczorajszego zamknięcia. W tym momencie znajduje się na symbolicznym plusie o 0,02%. Obecnie cena akcji PZU wynosi 40,20 zł.

Spółka PGNiG zyskuje 0,54%. W tym momencie za akcje PGNiG inwestorzy płacą 3,70 zł.

JSW kontynuuje wczorajszy spadek, tracąc 2,15%. Obecnie cena akcji spółki wynosi 16,81 zł. Kurs akcji Bogdanki znajduje się dzisiaj na minusie o 1,63%. W tej chwili za akcje spółki inwestorzy płacą 21,25 zł.

Na sporym minusie znalazł się też Tauron, tracąc 2,29%. Obecnie cena akcji spółki wynosi 1,365 zł. Kurs akcji PGE znajduje się natomiast na lekkim plusie o 0,21%. Inwestorzy zapewne ucieszyli się z wyboru nowego prezesa spółki.

Czytaj także: PGE ma nowego prezesa. Nie jest z Greenpeace, ale też chce obrać "zielony kierunek"

W czwartek 20 lutego na nowego prezesa Polskiej Grupy Energetycznej wybrany został Wojciech Dąbrowski, który po trzyletniej kadencji zastąpił dotychczasowego prezesa, Henryka Baranowskiego. Nowy przewodniczący zarządu PGE zapowiada obranie przez spółkę „zielonego kierunku z uszanowaniem konwencjonal.. Czytaj
PGE ma nowego prezesa. Nie jest z Greenpeace, ale też chce obrać "zielony kierunek"


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk