• Odbierz prezent
PGNiG na symbolicznym plusie. JSW kontynuuje spadek. Idea Bank i Getin też na czerwono. Millennium, mBank i Pekao z solidnym wzrostem. PKO BP i PZU bez większych zmian

Wtorkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na lekkim plusie, zyskując 0,29%. Indeks szerokiego rynku WIG zyskał natomiast 0,24%.

Spośród spółek z WIG20, 9 walorów zakończyło sesję na plusie, a 11 po czerwonej stronie rynku.

Dla największego polskiego banku PKO BP nie była to zbyt ciekawa sesja. Na zamknięciu cena akcji PKO BP znalazła się na symbolicznym minusie o 0,05%. Drugi największy polski bank Pekao zakończył sesję wzrostem o 1,93%. Na koniec sesji cena akcji Pekao wyniosła 105,50 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum.

Dla mBanku była to kolejna wzrostowa sesja. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 376,80 zł, co stanowi wzrost o 3,46%. W trakcie sesji za akcje mBanku inwestorzy najwięcej płacili 379 zł. Emocje inwestorów podgrzewają informacje prasowe dotyczące potencjalnego nabywcy większościowego pakietu akcji banku.

FXMAG akcje pgnig na symbolicznym plusie. jsw kontynuuje spadek. idea bank i getin też na czerwono. millennium, mbank i pekao z solidnym wzrostem. pko bp i pzu bez większych zmian pgnig,akcje pgnig,jsw,akcje jsw,bank millennium,millennium,pko bp,pekao,akcje pko bp,akcje pekao,pzu,idea bank,akcje idea bank,getin,getin holding,mbank,akcje mbank,kurs mbank,gpw,wig20,wig 1

 

Dużym wzrostem wyróżnia się także dzisiaj Bank Millennium. Na zamknięciu sesji cena akcji banku wyniosła 6 zł, co stanowi wzrost o 4,62%.

FXMAG akcje pgnig na symbolicznym plusie. jsw kontynuuje spadek. idea bank i getin też na czerwono. millennium, mbank i pekao z solidnym wzrostem. pko bp i pzu bez większych zmian pgnig,akcje pgnig,jsw,akcje jsw,bank millennium,millennium,pko bp,pekao,akcje pko bp,akcje pekao,pzu,idea bank,akcje idea bank,getin,getin holding,mbank,akcje mbank,kurs mbank,gpw,wig20,wig 2

 

Dzisiejszą sesję spółki z grupy Leszka Czarneckiego zakończyły po czerwonej stronie rynku. Idea Bank stracił 0,74%. Na koniec sesji cena akcji Idea Banku wyniosła 2,70 zł. Getin Holding zakończył dzień spadkiem o 2,1%.

Na dzisiejszej sesji na minusie znalazł się także ING, który według informacji w mediach może być potencjalnym nabywcą akcji mBanku. Bank zakończył sesję spadkiem o 1,01%.

Indeks WIG-Banki zyskał dzisiaj 0,49%.

Dla największego polskiego ubezpieczyciela PZU nie była to zbyt ciekawa sesja. Spółka zakończyła ją na symbolicznym plusie o 0,05%. Cena akcji PZU wyniosła 37,13 zł.

Na symbolicznym plusie zakończyła sesję także spółka PGNiG. Na koniec dnia cena akcji PGNiG wyniosła 4,66 zł, co stanowi wzrost o 0,17%.

JSW zakończyła sesję spadkiem o 3,72%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 20,70 zł. W trakcie sesji za akcje JSW najmniej płacono 20,32 zł.

Czytaj także: ING Bank Śląski może przejąc mBank i zagrozić pozycji PKO BP

Do grona potencjalnych zainteresowanych przejęciem od Commerzbanku większościowego pakietu akcji mBanku dołącza ING Bank Śląski. Dotychczas głównym kandydatem do przejęcia mBanku miał być PKO BP. Informacja o rzekomych planach ING jest nieoficjalna i niepotwierdzona prze bank.   Jak informuje Rze.. Czytaj
ING Bank Śląski może przejąc mBank i zagrozić pozycji PKO BP


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk