• Odbierz prezent
PGNiG JSW Idea Bank Getin Millennium PKO BP Pekao PZU Dino

Piątkowa sesja na GPW rozpoczęła się na czerwono. W pierwszej połowie sesji indeks WIG20 traci 0,57%, a indeks szerokiego rynku WIG zniżkuje o 0,3%.

Najmocniej dzisiaj spada kurs akcji spółki Dino. W tym momencie cena akcji spółki wynosi 142,50 zł, co stanowi spadek o 9,7%. Spółka wczoraj przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Okazały się zgodne z oczekiwaniami analityków i nie stanowiły zaskoczenia dla rynku. Kurs akcji spółki mocno rósł przed ich publikacją, więc można powiedzieć, że nastąpiła realizacja zysków. Spółka będzie miała też przed sobą nowe wyzwania. Prezes spółki – Szymon Piduch powiedział na konferencji poświęconej wynikom, że celem strategicznym Dino Polska jest poprawa marży EBITDA w 2019 i 2020 roku, ale to będzie duże wyzwanie ze względu na wysoką bazę. Spółka planuje w 2020 r. otworzyć tyle samo nowych sklepów, co w 2019 r.

Czytaj także: Dino z wynikami za III kwartał 2019 r. Dynamiczny rozwój, wyższe przychody, większy zysk

7 listopada spółka Dino, znana ze swej sieci sklepów, przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Były one znacznie wyższe niż przed rokiem. Okazały się zbliżone do oczekiwań analityków.   7 listopada w godzinach wieczornych spółka Dino Polska opublikowała wyniki finansowe za III kwartał .. Czytaj
Dino z wynikami za III kwartał 2019 r. Dynamiczny rozwój, wyższe przychody, większy zysk

Na mocnym minusie znajduje się Alior Bank, który dzisiaj traci 5,24%. W tej chwili cena akcji banku wynosi 28,56 zł.

JSW dzisiaj traci 2,18%. Obecnie za akcje spółki inwestorzy płacą 20,60 zł.

Największy polski bank PKO BP dzisiaj traci 0,67%. Obecnie cena akcji banku wynosi 37,75 zł. Drugi największy polski bank Pekao także jest notowany na minusie, tracąc 0,52%. W tym momencie za akcje Pekao inwestorzy płacą 105,40 zł.

Na dzisiejszej sesji na minusie znalazł się Bank Millennium, tracąc 1,73%. Obecnie cena akcji Millennium wynosi 5,96 zł.

Idea Bank dzisiaj traci 1,77%. W tej chwili za akcje Idea Banku inwestorzy płacą 2,78 zł. Getin Holding natomiast jest dzisiaj notowany na symbolicznym plusie o 0,27%. Po zielonej stronie rynku znalazł się także Getin Noble Bank, zyskując 1,69%.

Kurs akcji największego polskiego ubezpieczyciela PZU zyskuje dzisiaj 0,34% W tym momencie za akcje PZU inwestorzy płacą 37,95 zł.

Spółka PGNiG jest notowana na symbolicznym minusie o 0,3%. W tym momencie za akcje PGNiG inwestorzy płacą 4,99 zł.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk