• Odbierz prezent
PGNiG na solidnym plusie. JSW w górę. Idea Bank i Getin na czerwono. Millennium, PZU, Pekao i PKO PB dzisiaj tracą. Co się dzieje z Alior Bankiem?

Pierwsza połowa piątkowej sesji na GPW nie sprzyja bykom. Większość spółek znajduje się dzisiaj po czerwonej stronie rynku. Indeks WIG20 w tym momencie traci 1,06%. Indeks szerokiego rynku WIG zniżkuje o 0,78%.

W trakcie dzisiejszej sesji na największym minusie znajduje się kurs akcji Alior Banku, który dzisiaj traci 14,8%. Jest to konsekwencją informacji, że zastosowanie zasad wynikających z wyroku TSUE dotyczącego kredytów konsumenckich, pomniejszy wynik odsetkowy Alior Banku w III kwartale 2019 r. o 102 mln zł, a zysk netto o 83 mln zł. Chodzi tu o wyrok z 11 września, zgodnie z którym przy wcześniejszej spłacie kredytu konsumenckiego bank musi oddać wszystkie jego koszty proporcjonalnie obniżone.

Po zielonej stronie rynku  na największym plusie znajduje się dzisiaj kurs akcji JSW. W tym momencie za akcje JSW inwestorzy płacą 20,86 zł, co stanowi wzrost o 3,27%.

W trakcie dzisiajszej sesji na solidnym plusie jest notowana także spółka PGNiG, zyskując 1,24%. Obecnie cena akcji PGNiG wynosi 4,73 zł.

Po wczorajszym mocnym wzroście, bank Pekao dzisiaj znajduje się na minusie. W tym momencie za akcje Pekao inwestorzy płacą 112,05 zł, co stanowi spadek o 1,06%.

Największy polski bank PKO BP dzisiaj traci 1,66%. W tej chwili cena akcji PKO BP wynosi 37,42 zł.

Bank Millennium jest dzisiaj notowany na sporym minusie. Cena akcji Millennium w tym momencie wynosi 6,05 zł, co stanowi spadek o 3,35%.

Po czerwonej stronie rynku znalazły się także spółki z grupy Leszka Czarneckiego. Idea Bank dzisiaj traci 2,38%. Kurs akcji Getin Holding znajduje się natomiast na minusie o 1,34%.

W trakcie dzisiejszej sesji kurs akcji największego polskiego ubezpieczyciela PZU spada o 2,8%. W tym momencie za akcje PZU inwestorzy płacą 37,48 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk