• Odbierz prezent
PGNiG JSW Idea Bank Getin Millennium PZU Pekao PKO BP Alior Bank

Pierwsza połowa piątkowej sesji na GPW nie sprzyja bykom. Większość spółek znajduje się dzisiaj po czerwonej stronie rynku. Indeks WIG20 w tym momencie traci 1,06%. Indeks szerokiego rynku WIG zniżkuje o 0,78%.

W trakcie dzisiejszej sesji na największym minusie znajduje się kurs akcji Alior Banku, który dzisiaj traci 14,8%. Jest to konsekwencją informacji, że zastosowanie zasad wynikających z wyroku TSUE dotyczącego kredytów konsumenckich, pomniejszy wynik odsetkowy Alior Banku w III kwartale 2019 r. o 102 mln zł, a zysk netto o 83 mln zł. Chodzi tu o wyrok z 11 września, zgodnie z którym przy wcześniejszej spłacie kredytu konsumenckiego bank musi oddać wszystkie jego koszty proporcjonalnie obniżone.

Po zielonej stronie rynku  na największym plusie znajduje się dzisiaj kurs akcji JSW. W tym momencie za akcje JSW inwestorzy płacą 20,86 zł, co stanowi wzrost o 3,27%.

W trakcie dzisiajszej sesji na solidnym plusie jest notowana także spółka PGNiG, zyskując 1,24%. Obecnie cena akcji PGNiG wynosi 4,73 zł.

Po wczorajszym mocnym wzroście, bank Pekao dzisiaj znajduje się na minusie. W tym momencie za akcje Pekao inwestorzy płacą 112,05 zł, co stanowi spadek o 1,06%.

Największy polski bank PKO BP dzisiaj traci 1,66%. W tej chwili cena akcji PKO BP wynosi 37,42 zł.

Bank Millennium jest dzisiaj notowany na sporym minusie. Cena akcji Millennium w tym momencie wynosi 6,05 zł, co stanowi spadek o 3,35%.

Po czerwonej stronie rynku znalazły się także spółki z grupy Leszka Czarneckiego. Idea Bank dzisiaj traci 2,38%. Kurs akcji Getin Holding znajduje się natomiast na minusie o 1,34%.

W trakcie dzisiejszej sesji kurs akcji największego polskiego ubezpieczyciela PZU spada o 2,8%. W tym momencie za akcje PZU inwestorzy płacą 37,48 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk