• Odbierz prezent
PGNiG na solidnym plusie. JSW dalej rośnie. Idea Bank i Getin mocno w górę. Millennium zyskuje. Nudna sesja dla PKO BP, Pekao i PZU. Santander po czerwonej stronie rynku

W pierwszej połowie wtorkowej sesji na GPW nastroje są raczej mieszane. Indeks WIG20 znajduje się na symbolicznym minusie o 0,03%, a indeks szerokiego rynku WIG zyskuje skromne 0,07%.

Wśród spółek z WIG20 największym wzrostem wyróżnia się Alior Bank, który w tym momencie zyskuje 3,27%. Przed sesją bank przedstawił wyniki finansowe za III kwartał 2019 r.

Czytaj także: Alior Bank z wynikami za III kwartał 2019 r. lepszymi niż oczekiwano

5 listopada Alior Bank przedstawił wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Wyniki okazały się wyższe od oczekiwań analityków.   5 listopada przed sesją na GPW Alior Bank opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. W trzecim kwartale wynik odsetkowy wyniósł 802,3 mln zł wobec 783 mln zł prz.. Czytaj
Alior Bank z wynikami za III kwartał 2019 r. lepszymi niż oczekiwano

Na solidnym plusie jest dzisiaj notowana spółka PGNiG. W tej chwili za akcje PGNiG inwestorzy płacą 5,07 zł, co stanowi wzrost o 2,55%.

Po wczorajszej sesji zakończonej mocnym wzrostowym akcentem, Jastrzębska Spółka Węglowa dzisiaj kontynuuje swój wzrost. W tym momencie kurs akcji JSW zyskuje 1,95%. Za akcje spółki inwestorzy obecnie płacą 20,96 zł.

W pierwszej połowie wtorkowej sesji największy polski bank PKO BP jest notowany na niewielkim plusie, zyskując 0,38%. Kurs akcji drugiego największego polskiego banku Pekao natomiast znajduje w tym momencie po czerwonej stronie rynku, tracąc 0,69%.

Bank Millennium dzisiaj zyskuje 2,19%. W tej chwili za akcje Millennium inwestorzy płacą 6,31 zł.

Idea Bank jest notowany na dużym plusie, zyskując 4,58%. W tym momencie cena akcji Idea Banku wynosi 2,74 zł. Mocno dzisiaj zyskuje także Getin Holding. Kurs akcji Getin obecnie wynosi 1,47 zł, co stanowi wzrost o 4,11%.

Wtorkowa sesja nie jest zbyt ciekawa dla największego polskiego ubezpieczyciela PZU, który jest notowany na niewielkim minusie, tracąc 0,21%. W tym momencie za akcje PZU inwestorzy płacą 37,46 zł.

Spośród spółek należących do indeksu WIG20 na największym minusie znajduje się Santander Bank Polska, który dzisiaj traci 2,43%. Obecnie cena akcji banku wynosi 313,20 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk