• Odbierz prezent
PGNiG JSW KGHM Idea Bank Getin Millennium PKO BP Pekao PZU

W pierwszej połowie poniedziałkowej sesji na GPW większość spółek rośnie. Indeks WIG20 znajduje się na plusie o 0,8%. Indeks szerokiego rynku WIG zyskuje 0,6%.

Wśród największych spółek najmocniej zyskuje JSW. W tym momencie za akcje spółki inwestorzy płacą 20,40 zł, co stanowi wzrost o 7,2%.

Na poniedziałkowej sesji na solidnym plusie znajduje się KGHM. Kurs akcji koncernu miedziowego dzisiaj zyskuje 3,22% Obecnie cena akcji KGHM wynosi 80,80 zł.

Największy polski bank PKO BP także znajduje się dzisiaj po zielonej stronie rynku. W tym momencie za akcje PKO BP inwestorzy płacą 38,02 zł, co stanowi wzrost o 1,01%. Drugi największy polski bank Pekao zyskuje natomiast 0,42%. Obecnie cena akcji banku Pekao wynosi 106,95 zł.

Bank Millennium zyskuje natomiast 0,9%. W tej chwili za akcje Millennium inwestorzy płacą 6,20 zł.

W pierwszej połowie dzisiejszej sesji po zielonej stronie rynku znajduje się także Getin Holding, zyskując 0,81% oraz Idea Bank, którego kurs rośnie o 0,78%.

Największy polski ubezpieczyciel PZU też jest dzisiaj notowany na plusie. W tej chwili za akcje PZU inwestorzy płacą 37,08 zł, co stanowi wzrost o 0,87%.

Spółka PGNiG także znajduje się dzisiaj po zielonej stronie rynku, zyskując 0,78%. W tym momencie cena akcji spółki wynosi 4,62 zł.

Po czerwonej stronie rynku znalazła się dzisiaj natomiast spółka Dino, która traci 2,26%. Obecnie cena akcji spółki wynosi 147 zł. Spółka obuwnicza CCC także jest dzisiaj notowana na minusie. W tym momencie za akcje CCC inwestorzy płacą 127,40 zł, co stanowi spadek o 1,24%.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk