• Odbierz prezent
PGNiG na minusie. JSW oddaje większość tego, co zyskała. Idea Bank na lekkim minusie, Getin Holding zyskuje, a Getin Noble Bank traci po wyroku. Millennium, PZU, PKO BP i Pekao na czerwono

Poniedziałkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na minusie o 0,53%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2148,53 pkt. Indeks szerokiego rynku WIG stracił 0,44%.

Spośród spółek z WIG20, 10 walorów zakończyło sesję na minusie, a 10 po zielonej stronie rynku.

Największy polski bank PKO BP zakończył sesję na dużym minusie. Na zamknięciu sesji cena akcji PKO BP wyniosła 36,70 zł, co stanowi spadek o 3,32%. W trakcie sesji za akcje banku najmniej płacono 36,50 zł.

Drugi największy bank Pekao zakończył sesję na mniejszym minusie, tracąc 1%. Na koniec sesji za akcje Pekao inwestorzy płacili 103,50 zł.

Wśród dużych banków sesję na plusie zakończył Alior Bank, który zyskał 1%. Dzisiejszą sesję wzrostem o 1,01% zakończył także Santander Bank Polska.

Bank Millennium zakończył dzisiejszą sesję spadkiem o 1,12%. Na zamknięciu sesji cena akcji Millennium wyniosła 5,74 zł. W trakcie sesji za akcje banku najmniej płacono 5,61 zł.

Idea Bank zakończył sesję na lekkim minusie o 0,37%. Na koniec sesji cena akcji Idea Banku wyniosła 2,72 zł. Getin Holding zakończył natomiast sesję po zielonej stronie rynku, zyskując 0,91%.

Na poniedziałkowej sesji indeks WIG-Banki stracił 1,37%. Bankom nie sprzyjała informacja o pierwszym prawomocnym wyroku sądowym dotyczącym kredytów frankowych po orzeczeniu TSUE. Wyrok ten był korzystny dla klientek Getin Noble Banku. Umowa kredytu została uznana przez sąd za ważną, ale jednocześnie została potraktowana jak umowa kredytu w złotówkach. Getin Noble Bank stracił na dzisiejszej sesji 1,45%.

Największy polski ubezpieczyciel PZU zakończył sesję na minusie o 0,78%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 37,11 zł. W trakcie sesji za akcje PZU najmniej płacono 36,89 zł.

Wśród warszawskich blue chipów na największym minusie zakończyła sesję JSW. Po udanej dla spółki piątkowej sesji, dzisiaj kurs akcji JSW spadł o 8,12%, wynosząc na zamknięciu 21,50 zł.

Spółka PGNiG zakończyła sesję na minusie o 1,02%. Na koniec sesji cena akcji spółki wyniosła 4,66 zł. W trakcie sesji za akcje PGNiG inwestorzy najmniej płacili 4,60 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk