• Odbierz prezent
PGNiG JSW Idea Bank Millennium PZU PKO BP Pekao

Czwartkową sesję na GPW indeks WIG20 rozpoczął na plusie, jednak w kolejnych godzinach handlu osunął się w dół. W efekcie pierwsza połowa sesji upływa lekko pod kreską. W tym momencie indeks największych spółek znajduje się na symbolicznym minusie o 0,07%, a indeks szerokiego rynku WIG o 0,11%.

Największy polski bank PKO BP traci 0,99%. W tej chwili za akcje PKO BP inwestorzy płacą 21,98 zł. Drugi największy bank Pekao jest notowany na symbolicznym minusie o 0,04%. mBank też jest notowany symbolicznie pod kreską, tracąc 0,09%. Kurs akcji Alior Bank spada o 3,35%. Santander Bank Polska też jest notowany na mocnym minusie, tracąc 3,38%.

Wśród mniejszych banków można znaleźć zielone perełki. Idea Bank zyskuje 2,4%. W tym momencie za akcje banku inwestorzy płacą 1,53 zł. Bank Millennium jest notowany na lekkim plusie o 0,31%. Obecnie cena akcji Millennium wynosi 3,26 zł.

BNP Paribas traci 3,23%, a Getin Holding 2,16%. Bank Handlowy jest notowany na minusie o 0,72%, a ING o 0,68%.

Największy polski ubezpieczyciel PZU traci 1,8%. W tej chwili za akcje PZU inwestorzy płacą 30,62 zł.

Dzisiejsza sesja sprzyja natomiast spółkom z branży energetycznej. Kurs akcji PGE rośnie o 4,34%. W tym momencie za akcje spółki inwestorzy płacą 4,02 zł. Tauron zyskuje 2,66%. Obecnie cena akcji spółki wynosi 1,12 zł. Wczoraj Tauron opublikował wyniki finansowe za 2019 r.

Czytaj także: Tauron publikuje wyniki finansowe za 2019 r. Spółka zakończyła rok na minusie

1 kwietnia spółka energetyczna Tauron przedstawiła wyniki finansowe za 2019 r. Były one zgodne z wcześniejszymi szacunkami.   1 kwietnia po zakończeniu sesji na GPW Tauron opublikował raport finansowy za 2019 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 19,56 mld zł wobec 18 mld zł rok wcześn.. Czytaj
Tauron publikuje wyniki finansowe za 2019 r. Spółka zakończyła rok na minusie

Mocno dzisiaj też zyskują spółki paliwowe. Kurs akcji Orlenu rośnie o 6,69%, a Lotosu o 3,11%.

JSW dzisiaj znajduje się po zielonej stronie rynku, zyskując 1,12%. W tym momencie za akcje spółki inwestorzy płacą 11,78 zł.

Spółka PGNiG traci 1,92%. Obecnie cena akcji PGNiG wynosi 3,26 zł.

Wśród największych spółek liderem spadków jest dzisiaj spółka obuwnicza CCC, tracąc 5,2%. W tym momencie za akcje CCC inwestorzy płacą 29,16 zł. Przed sesją spółka opublikowała wstępne wyniki finansowe za I kwartał 2020 r.

Czytaj także: CCC zmiażdżone przez koronawirusa. Słabe wyniki za pierwszy kwartał, a to dopiero początek

Spółka CCC, która uznawana jest za jedną z tych, w które obecna sytuacja wywołana pandemią koronawirusa uderza najmocniej, jako pierwsza opublikowała szacunkowe wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Mimo tego, że ograniczenia związane ze stanem zagrożenia epidemicznego objęły tylko marzec, to i tak .. Czytaj
CCC zmiażdżone przez koronawirusa. Słabe wyniki za pierwszy kwartał, a to dopiero początek


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk