• Odbierz prezent
PGNiG na lekkim minusie. JSW po zielonej stronie rynku. Idea Bank i Getin w dół. Millennium też traci. PZU, PKO BP i Pekao lekko zyskują

W pierwszej połowie wtorkowej sesji na GPW indeks WIG20 znajduje się na minusie, tracąc 0,44%. Indeks szerokiego rynku WIG zniżkuje natomiast o 0,36%.

Kurs akcji największego polskiego banku PKO BP oscyluje w okolicach poprzedniego zamknięcia. W tym momencie za akcje PKO BP inwestorzy płacą 37,90 zł, co stanowi symboliczny wzrost o 0,05%. Drugi największy bank Pekao także jest dzisiaj notowany na lekkim plusie, zyskując 0,19%. Obecnie cena akcji Pekao wynosi 103,70 zł.

Największa spółka ubezpieczeniowa PZU dzisiaj też lekko zyskuje. W tej chwili za akcje PZU inwestorzy płacą 38,86 zł, co stanowi wzrost o 0,13%.

Na dzisiejszej sesji kurs akcji JSW zyskuje 0,49%. Obecnie cena akcji spółki wynosi 20,46 zł.

Spółka PGNiG jest dzisiaj notowana na minusie, tracąc 0,54%. W tym momencie za akcje PGNiG inwestorzy płacą 4,83 zł.

Mocno dzisiaj traci PKN Orlen. W tej chwili cena akcji spółki wynosi 98,72 zł, co stanowi spadek o 2,79%.

Na sporym minusie znajdują się także spółki energetyczne. Tauron traci 1,98%, a PGE 1,21%

Na dzisiejszej sesji Bank Millennium jest notowany na lekkim minusie, tracąc 0,17. W tym momencie za akcje Millennium inwestorzy płacą 6,02 zł.

Po czerwonej stronie rynku znalazły się dzisiaj też spółki z grupy Leszka Czarneckiego. Kurs akcji Idea Banku spada o 3,47%. Getin Holding natomiast traci 2,57%. Przed rozpoczęciem sesji Idea Bank opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2019 r.

Czytaj także: Idea Bank znacznie poprawia wyniki finansowe, a inwestorzy pozbywają się jego akcji

Idea Bank opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Okazały się one nieporównywalnie lepsze niż rok temu, m.in. ze względu na osiągnięty zysk, co ma miejsce już drugi kwartał z rzędu. Bank wciąż jednak notuje dotkliwą stratę w ujęciu trzech pierwszych kwartałów, zaś poziom współczynnika.. Czytaj
Idea Bank znacznie poprawia wyniki finansowe, a inwestorzy pozbywają się jego akcji


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk