• Odbierz prezent
PGNiG na czerwono. Przeciąganie liny na JSW. Idea Bank, Getin i XTB po zielonej stronie rynku. Millennium, ING i PZU na minusie. PKO BP i Pekao też tracą

Czwartkowa sesja na GPW była spadkowa dla większości spółek. Indeks największych spółek WIG20 stracił 1,49%, a indeks szerokiego rynku WIG zniżkował o 1,11%.

Indeks WIG-Banki stracił 1,56% W tym sektorze największy spadek zaliczył Alior Bank, który stracił 7,86%. Po czerwonej stronie rynku znalazł się największy polski bank PKO BP, który dzisiaj stracił 1,8% i bank Pekao, którego kurs akcji spadł o 2%. Santander Bank Polska zakończył sesję na symbolicznym minusie o 0,06%.

Wśród największych banków jedynym bankiem, który zakończył dzisiejszą sesję na plusie, był mBank, który zyskał 0,79%. Jednak czwartkowa sesja była interesująca także dla mniejszych banków. Wśród nich najmocniej zyskał Idea Bank, który zakończył sesję wzrostem o 2,38%. Na zamknięciu cena akcji Idea Banku wyniosła 2,58 zł. Getin Holding, którego kurs zwykle zmierza w tym samym kierunku, dzisiejszą sesję także zakończył na plusie. Na koniec dnia cena akcji Getin wyniosła 1,37 zł, co stanowi wzrost o 0,88%.

Bank BOŚ zakończył sesję na niewielkim plusie, zyskując 0,58%. Na koniec sesji cena akcji BOŚ wyniosła 6,98 zł.

ING dzisiaj stracił 1,02% Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 194 zł.

Bank Millennium zakończył dzisiejszą sesję na minusie, tracąc 1,44%. W końcówce sesji za akcje Millennium inwestorzy płacili 6,15 zł. Od lipca kurs akcji banku spadał z okolic 9 zł. Na początku października zaliczył roczne minimum na poziomie 5,10 zł. Październik upłynął pod znakiem odrabiania spadków. W ciągu ostatniego miesiąca od tego minimum kurs akcji Millennium wzrósł o około 20%, wychodząc ponad poziom 6 zł.

 FXMAG akcje pgnig na czerwono. przeciąganie liny na jsw. idea bank, getin i xtb po zielonej stronie rynku. millennium, ing i pzu na minusie. pko bp i pekao też tracą pgnig,akcje pgnig,jsw,akcje jsw,idea bank,akcje idea bank,getin holding,getin,akcje getin,xtb,bank millennium,millennium,pzu,ing,ing bsk,ing bank,pko bp,pekao,gpw 1

 

Indeks WIG-Energia zakończył dzisiejszą sesję na niewielkim minusie, tracąc 0,17%. W pierwszej połowie sesji spółki energetyczne PGE i Tauron znajdowały się na plusie, czemu sprzyjały przedstawione w poprzednim dniu szacunkowe wyniki finansowe. Ostatecznie jednak czwartkową sesję obie te spółki zakończyły na niewielkim minusie. Na koniec dnia PGE straciła 0,29%, a Tauron 0,24%. Na symbolicznym minusie znalazła się także Energa, tracąc 0,24%.  Po zielonej stronie rynku znalazła się natomiast spółka energetyczna Enea, która zyskała 0,66%.

Ostatnia w tym tygodniu sesja nie była łaskawa dla spółek z branży górniczej. JSW zakończyła sesję spadkiem o 2,47%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 19,36 zł. W trakcie sesji za akcje JSW najmniej płacono 19,08 zł. Po trwającym od dłuższego czasu spadku, od początku października trwa walka o poziom 20 zł.

FXMAG akcje pgnig na czerwono. przeciąganie liny na jsw. idea bank, getin i xtb po zielonej stronie rynku. millennium, ing i pzu na minusie. pko bp i pekao też tracą pgnig,akcje pgnig,jsw,akcje jsw,idea bank,akcje idea bank,getin holding,getin,akcje getin,xtb,bank millennium,millennium,pzu,ing,ing bsk,ing bank,pko bp,pekao,gpw 2

 

Kurs akcji KGHM spadł dzisiaj o 2,99%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 83,64 zł, co stanowi dzisiejsze minimum.Na minusie zakończyła dzień także Bogdanka, tracąc 1,76%.

Spośród spółek zaliczających się do sektora paliwowego, na największym minusie zakończyła sesję PGNiG, której kurs akcji spadł dzisiaj o 3,41%. Na koniec dnia za akcje spółki płacono 4,70 zł. PKN Orlen zakończył sesję spadkiem o 1,69%. Po zielonej stronie rynku znalazł się natomiast Lotos, który zakończył sesję na symbolicznym plusie, zyskując 0,27%.

Największy polski ubezpieczyciel PZU zakończył czwartkową sesję spadkiem o 0,70%. Na zamknięciu cena akcji PZU wyniosła 36,95 zł.

Dzisiejszą sesję spółka XTB zakończyła na plusie o 1,16%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 3,50 zł. We wrześniu kurs akcji XTB zaliczył minimum na poziomie 2,91 zł, a na kolejnych sesjach oscylował między poziomem 3,05 a 3,20 zł. 28 października spółka przedstawiła wstępne wyniki finansowe, które ucieszyły inwestorów i kurs akcji XTB wybił się z tej nudnej konsolidacji, jednak nie ma tu dużych obrotów.

FXMAG akcje pgnig na czerwono. przeciąganie liny na jsw. idea bank, getin i xtb po zielonej stronie rynku. millennium, ing i pzu na minusie. pko bp i pekao też tracą pgnig,akcje pgnig,jsw,akcje jsw,idea bank,akcje idea bank,getin holding,getin,akcje getin,xtb,bank millennium,millennium,pzu,ing,ing bsk,ing bank,pko bp,pekao,gpw 3


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk