• Odbierz prezent
PGNiG JSW Idea Bank Getin XTB Millennium ING PZU PKO BP Pekao

Czwartkowa sesja na GPW była spadkowa dla większości spółek. Indeks największych spółek WIG20 stracił 1,49%, a indeks szerokiego rynku WIG zniżkował o 1,11%.

Indeks WIG-Banki stracił 1,56% W tym sektorze największy spadek zaliczył Alior Bank, który stracił 7,86%. Po czerwonej stronie rynku znalazł się największy polski bank PKO BP, który dzisiaj stracił 1,8% i bank Pekao, którego kurs akcji spadł o 2%. Santander Bank Polska zakończył sesję na symbolicznym minusie o 0,06%.

Wśród największych banków jedynym bankiem, który zakończył dzisiejszą sesję na plusie, był mBank, który zyskał 0,79%. Jednak czwartkowa sesja była interesująca także dla mniejszych banków. Wśród nich najmocniej zyskał Idea Bank, który zakończył sesję wzrostem o 2,38%. Na zamknięciu cena akcji Idea Banku wyniosła 2,58 zł. Getin Holding, którego kurs zwykle zmierza w tym samym kierunku, dzisiejszą sesję także zakończył na plusie. Na koniec dnia cena akcji Getin wyniosła 1,37 zł, co stanowi wzrost o 0,88%.

Bank BOŚ zakończył sesję na niewielkim plusie, zyskując 0,58%. Na koniec sesji cena akcji BOŚ wyniosła 6,98 zł.

ING dzisiaj stracił 1,02% Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 194 zł.

Bank Millennium zakończył dzisiejszą sesję na minusie, tracąc 1,44%. W końcówce sesji za akcje Millennium inwestorzy płacili 6,15 zł. Od lipca kurs akcji banku spadał z okolic 9 zł. Na początku października zaliczył roczne minimum na poziomie 5,10 zł. Październik upłynął pod znakiem odrabiania spadków. W ciągu ostatniego miesiąca od tego minimum kurs akcji Millennium wzrósł o około 20%, wychodząc ponad poziom 6 zł.

 FXMAG akcje pgnig na czerwono. przeciąganie liny na jsw. idea bank, getin i xtb po zielonej stronie rynku. millennium, ing i pzu na minusie. pko bp i pekao też tracą pgnig akcje pgnig jsw akcje jsw idea bank akcje idea bank getin holding getin akcje getin xtb bank millennium millennium pzu ing ing bsk ing bank pko bp pekao gpw 1

 

Indeks WIG-Energia zakończył dzisiejszą sesję na niewielkim minusie, tracąc 0,17%. W pierwszej połowie sesji spółki energetyczne PGE i Tauron znajdowały się na plusie, czemu sprzyjały przedstawione w poprzednim dniu szacunkowe wyniki finansowe. Ostatecznie jednak czwartkową sesję obie te spółki zakończyły na niewielkim minusie. Na koniec dnia PGE straciła 0,29%, a Tauron 0,24%. Na symbolicznym minusie znalazła się także Energa, tracąc 0,24%.  Po zielonej stronie rynku znalazła się natomiast spółka energetyczna Enea, która zyskała 0,66%.

Ostatnia w tym tygodniu sesja nie była łaskawa dla spółek z branży górniczej. JSW zakończyła sesję spadkiem o 2,47%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 19,36 zł. W trakcie sesji za akcje JSW najmniej płacono 19,08 zł. Po trwającym od dłuższego czasu spadku, od początku października trwa walka o poziom 20 zł.

FXMAG akcje pgnig na czerwono. przeciąganie liny na jsw. idea bank, getin i xtb po zielonej stronie rynku. millennium, ing i pzu na minusie. pko bp i pekao też tracą pgnig akcje pgnig jsw akcje jsw idea bank akcje idea bank getin holding getin akcje getin xtb bank millennium millennium pzu ing ing bsk ing bank pko bp pekao gpw 2

 

Kurs akcji KGHM spadł dzisiaj o 2,99%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 83,64 zł, co stanowi dzisiejsze minimum.Na minusie zakończyła dzień także Bogdanka, tracąc 1,76%.

Spośród spółek zaliczających się do sektora paliwowego, na największym minusie zakończyła sesję PGNiG, której kurs akcji spadł dzisiaj o 3,41%. Na koniec dnia za akcje spółki płacono 4,70 zł. PKN Orlen zakończył sesję spadkiem o 1,69%. Po zielonej stronie rynku znalazł się natomiast Lotos, który zakończył sesję na symbolicznym plusie, zyskując 0,27%.

Największy polski ubezpieczyciel PZU zakończył czwartkową sesję spadkiem o 0,70%. Na zamknięciu cena akcji PZU wyniosła 36,95 zł.

Dzisiejszą sesję spółka XTB zakończyła na plusie o 1,16%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 3,50 zł. We wrześniu kurs akcji XTB zaliczył minimum na poziomie 2,91 zł, a na kolejnych sesjach oscylował między poziomem 3,05 a 3,20 zł. 28 października spółka przedstawiła wstępne wyniki finansowe, które ucieszyły inwestorów i kurs akcji XTB wybił się z tej nudnej konsolidacji, jednak nie ma tu dużych obrotów.

FXMAG akcje pgnig na czerwono. przeciąganie liny na jsw. idea bank, getin i xtb po zielonej stronie rynku. millennium, ing i pzu na minusie. pko bp i pekao też tracą pgnig akcje pgnig jsw akcje jsw idea bank akcje idea bank getin holding getin akcje getin xtb bank millennium millennium pzu ing ing bsk ing bank pko bp pekao gpw 3


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk