• Odbierz prezent
PGNiG JSW Millennium Getin Idea Bank PZU PKO BP Pekao

Na wtorkowej sesji na GPW większość banków znalazła się na minusie. Jednak spółki z grupy Leszka Czarneckiego wyróżniały się wzrostem. Cena akcji Idea Banku na zamknięciu sesji wyniosła 2,25 zł, co stanowi wzrost o 1,81%. Getin Noble Bank zakończył sesję wzrostem o 1,64%. Jest to pierwszy dzień, kiedy Getin Noble Bank jest notowany w systemie notowań jednolitych. Wśród spółek z grupy Leszka Czarneckiego na największym plusie zakończył sesję Getin Holding, którego cena akcji wzrosła o 2,02%.

Bank Millennium przez większą część sesji był notowany na plusie. W ciągu dnia za akcję Millennium najwięcej płacono 5,90 zł. Pod koniec sesji kurs akcji banku jednak osunął się w dół. Ostatecznie na koniec sesji cena akcji Millennium wyniosła 5,65 zł, co stanowi spadek o 1,14%. Najmniej za akcję płacono dzisiaj 5,62 zł. Od lipca tego roku cena Millennium systematycznie spada, zaliczając kolejne roczne minima. Po raz ostatni obecny poziom ceny Banku Millenium był widziany na początku 2017 r. W ostatnim czasie informowano o postępach fuzji Banku Millennium z Eurobankiem.

FXMAG akcje pgnig na czerwono. jsw i millennium na kolejnych minimach. getin i idea bank zielonymi perełkami. pzu, pko bp i pekao na minusie pgnig akcje pgnig jsw akcje jsw kurs jsw millennium bank millennium idea bank akcje idea bank getin getin holding getin noble bank getin noble pzu pko bp pekao gpw 1

Czytaj także: Bank Millenium przejmuje Eurobank - banki od dziś są jednym podmiotem. Duże zmiany od listopada

We wtorek 1 października doszło do zapisania w KRS fuzji prawnej Banku Millennium z Eurobankiem, co jest równoznaczne z tym, że oba banki od teraz funkcjonują jako jeden podmiot, mimo tego że do pierwszej połowy listopada występować pod osobnymi nazwami. Bank Millennium przejął wszystkie prawa i obo.. Czytaj
Bank Millenium przejmuje Eurobank - banki od dziś są jednym podmiotem. Duże zmiany od listopada

Wtorkową sesję na GPW na minusie zakończyły także największe banki. Bank PKO BP zaliczył spadek o 1,2%. Drugi największy polski bank Pekao zakończył sesję na minusie o 0,78%. Dzisiejsza sesja nie była też szczęśliwa dla największego polskiego ubezpieczyciela PZU. Na zamknięciu sesji za akcje PZU płacono 37 zł, co stanowi spadek o 1,02%.

Na wtorkowej sesji wśród największych spółek liderem spadków okazała się spółka obuwnicza CCC. Na zamknięciu cena akcji CCC wyniosła 132,50 zł, co stanowi spadek o 4,19%. Koncern miedziowy KGHM zakończył sesję spadkiem o 3,45%.

Spółka PGNiG zakończyła dzisiejszą sesję na minusie o 1,11%. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 4,65 zł.

W trakcie wtorkowej sesji JSW zaliczyła kolejne minimum cenowe. Na zamknięciu cena akcji JSW wyniosła 21,46 zł, co stanowi spadek o 1,47%. W trakcie sesji za akcję JSW inwestorzy najmniej płacili 21,02 zł. Jest to najniższy poziom w tym roku. Ostatni raz taki poziom ceny akcji JSW był widziany w połowie 2016 r.

FXMAG akcje pgnig na czerwono. jsw i millennium na kolejnych minimach. getin i idea bank zielonymi perełkami. pzu, pko bp i pekao na minusie pgnig akcje pgnig jsw akcje jsw kurs jsw millennium bank millennium idea bank akcje idea bank getin getin holding getin noble bank getin noble pzu pko bp pekao gpw 2


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk