• Odbierz prezent
PGNiG na czerwono. JSW dalej w dół. Idea Bank zyskuje, Getin i Millennium na lekkim minusie. Nudna sesja dla PKO BP, Pekao i PZU. CCC i Santander tracą

W pierwszej połowie środowej sesji na GPW indeks WIG20 znajduje się na symbolicznym minusie o 0,05%. Indeks szerokiego rynku WIG oscyluje w okolicach poziomu wczorajszego zamknięcia.

Kurs akcji największego polskiego banku PKO BP znajduje się na niewielkim plusie, zyskując 0,26%. W tym momencie za akcje PKO BP inwestorzy płacą 39,10 zł. Cena akcji drugiego największego banku Pekao znajduje się na symbolicznym plusie o 0,04%.

Na symbolicznym plusie o 0,05% jest dzisiaj notowany największy polski ubezpieczyciel PZU. W tym momencie za akcje PZU inwestorzy płacą 37,57 zł.

Spółka PGNiG dzisiaj traci 0,95%. W tej chwili cena akcji PGNiG wynosi 4,81 zł.

Po czerwonej stronie rynku znajduje się JSW. Obecnie cena akcji JSW wynosi 20,12 zł, co stanowi spadek o 1,28%.

Wśród warszawskich blue chipów na największym minusie jest dzisiaj notowana spółka obuwnicza CCC, która przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Kurs akcji CCC spada o 2,33%. W tym momencie za akcje CCC inwestorzy płacą 125,6 zł.

W centrum zainteresowania inwestorów są dzisiaj także inne spółki, które przedstawiły swe wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Jedną z nich jest Santander Bank Polska, który dzisiaj traci 1,71% pomimo lepszych od oczekiwań wyników finansowych. W tej chwili cena akcji Santander wynosi 310,60 zł.

Czytaj także: Santander Bank Polska z ponad 20% wzrostem zysków i problemami z wyrokiem TSUE

santander w środę 30 października opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Okazały się one zauważalnie lepsze od zeszłorocznych rezultatów, były również wyższe niż oczekiwania analityków. Bank poinformował również o zabezpieczeniu środków finansowych na pokrycie ewentualnych skutków wy.. Czytaj
Santander Bank Polska z ponad 20% wzrostem zysków i problemami z wyrokiem TSUE

Swoje wyniki finansowe przedstawiła także spółka Lotos, która traci 0,46%. Wyniki spółki były słabsze niż przed rokiem, ale nie stanowiły zaskoczenia dla rynku. W tym momencie za akcje Lotosu inwestorzy płacą 94,46 zł.

Czytaj także: Lotos z wynikami za III kwartał 2019 r. Akcje spółki w dół

30 października spółka paliwowa Lotos przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Były one niższe niż przed rokiem.   30 października przed sesją na GPW spółka Lotos opublikowała wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły w trzecim kwartale 7,88.. Czytaj
Lotos z wynikami za III kwartał 2019 r. Akcje spółki w dół

Po wczorajszym mocnym spadku, Idea Bank dzisiaj zyskuje 3,4%. Na lekkim minusie znajduje się natomiast Getin Holding, który traci 0,58%.

Po ostatnich solidnych wzrostach kurs akcji Banku Millennium znajduje się dzisiaj na niewielkim minusie, tracąc 0,4%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk