• Odbierz prezent
PGNiG mocno w dół. JSW na zielono. Idea Bank i Millennium zyskują, Getin traci. PZU na plusie. PKO BP i Pekao po czerwonej stronie rynku. Orlen głęboko nurkuje

Pierwsza połowa piątkowej sesji na GPW upływa pod znakiem spadków. Indeks WIG20 traci 1,67%. Indeks szerokiego rynku WIG zniżkuje o 1,18%.

W trakcie dzisiejszej sesji kurs akcji największego polskiego banku PKO BP traci 1,93%. W tym momencie za akcje PKO BP inwestorzy płacą 34,10 zł. Drugi największy bank Pekao też znajduje się dzisiaj na sporym minusie. Obecnie cena akcji Pekao wynosi 95,96 zł, co stanowi spadek o 1,32%.

Po zielonej stronie rynku jest natomiast notowany mBank. Kurs akcji banku rośnie dzisiaj o 1,63%. Santander Bank Polska zyskuje natomiast 1,35%.

Kurs akcji Banku Millennium też dzisiaj znajduje się na sporym plusie. W tym momencie za akcje Millennium inwestorzy płacą 5,58 zł, co stanowi wzrost o 1,55%.

Idea Bank jest obecnie notowany na symbolicznym plusie o 0,2%. Getin Holding traci natomiast 1,14%. Getin Noble Bank jest dzisiaj notowany na minusie o 3,07%.

Na piątkowej sesji największy polski ubezpieczyciel PZU zyskuje 0,49%. W tym momencie cena akcji spółki wynosi 37 zł.

JSW jest dzisiaj notowana po zielonej stronie rynku, zyskując 0,48%. W tej chwili za akcje JSW inwestorzy płacą 18,96 zł.

Kurs akcji spółki PGNiG znajduje się dzisiaj na mocnym minusie. Obecnie cena akcji spółki wynosi 4,26 zł, co stanowi spadek o 4,31%.

Na dzisiejszej sesji wśród warszawskich blue chipów najmocniej traci PKN Orlen. Spółka poinformowała wczoraj o ogłoszeniu wezwania na akcje Energi. W efekcie kurs akcji Orlenu znajduje się obecnie na minusie o 7,05%. W tym momencie za akcje spółki paliwowej inwestorzy płacą 81,46 zł. Zwykle informacje o przejęciach innych spółek wiążą się ze spadkiem cen akcji podmiotów przejmujących, gdyż oznacza to dla nich duży wydatek.

Kurs akcji spółki Energa natomiast w tym momencie jest notowany na solidnym plusie o 3,76%. Obecnie za akcje spółki energetycznej inwestorzy płacą 7,03 zł.

Czytaj także: PKN Orlen ogłosił wezwanie na sprzedaż akcji spółki Energa

5 grudnia PKN Orlen ogłosił wezwanie na sprzedaż wszystkich akcji spółki Energa. Na piątkowej sesji kursy akcji obu spółek mocno zareagowały.   5 grudnia po sesji na GPW spółka PKN Orlen poinformowała, że 20 listopada rozpoczęła działania ukierunkowane na przejęcie przez spółkę kontroli kapitałowe.. Czytaj
PKN Orlen ogłosił wezwanie na sprzedaż akcji spółki Energa


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk