• Odbierz prezent
PGNiG liczy na rozstrzygnięcie arbitrażu z Gazpromem do końca 2018 r.

PGNiG liczy, że ostateczny wyrok w arbitrażu z Gazpromem trybunał arbitrażowy w Sztokholmie wyda do końca 2018 r. - poinformował w środę prezes PGNiG Piotr Woźniak. W jego ocenie, trybunał ma już wszystkie informacje potrzebne do wydania wyroku.

"W naszej ocenie Trybunał ma wszystkie dokumenty i przesłanki do rozstrzygnięcia sporu cenowego. Zależy nam na jak najszybszym wyroku, mamy natomiast wrażenie, że drugiej stronie przeciwnie, że gra ona na czas" - powiedział Woźniak. Jak dodał, grę na czas „interpretujemy jako świadomość słabej pozycji”.

„Mówiliśmy, że z dużym prawdopodobieństwem spodziewamy się wyroku przed końcem roku i podtrzymujemy to” - zaznaczył prezes. To kontrakt dużej wartości i poważna sprawa, dlatego trwa już czwarty rok - podkreślił Piotr Woźniak.

W czerwcu Trybunał Arbitrażowy ad hoc wydał wyrok częściowy w postępowaniu PGNiG przeciwko Gazpromowi

w sprawie obniżenia ceny kontraktowej za gaz. Trybunał ustalił, że PGNiG złożył w listopadzie 2014 r. ważny i skuteczny wniosek o renegocjację ceny kontraktowej. Kwestia ustalenia nowej ceny będzie rozstrzygnięta w dalszym postępowaniu.

Notowania: Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PGN/

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk