• Odbierz prezent
PGNiG JSW KGHM Lotos Tauron PGE

Pierwszą w tym tygodniu sesję na GPW indeks WIG20 zakończył wzrostem o 0,57%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1769,47 pkt. Indeks średnich spółek mWIG40 zyskał 0,63%. Indeks małych spółek sWIG80 natomiast zakończył dzień na minusie o 0,25%. Indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,50%

 

Lotos liderem wzrostów

Na poniedziałkowej sesji wśród największych spółek liderem wzrostów był Lotos, który zyskał 4,24%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 59 zł. Inwestorów ucieszyła informacja Reutersa, że Orlen prawdopodobnie otrzyma zgodę od Komisji Europejskiej na przejęcie Lotosu, co ma zostać ogłoszone w czwartek 2 lipca, przy czym ostateczny termin na podjęcie decyzji mija 22 lipca.

Czytaj także: Fuzja Orlenu i Lotosu: zielone światło na przejęcie od KE? Akcje Grupy Lotos mocno w górę

Konsolidacja dwóch najwiekszych spółek petrochemicznych w Polsce powoli zbliża się do finału, jak wynika z ostatnich doniesień agencji Reuters. Wg nich PKN Orlen na początku lipca otrzyma od Komisji Europejskiej zielone światło na przejęcie Lotosu. Na poniedziałkowej sesji informacja ta została opty.. Czytaj
Fuzja Orlenu i Lotosu: zielone światło na przejęcie od KE? Akcje Grupy Lotos mocno w górę
 

 

PGNiG, JSW i KGHM też w czołówce

Spółka PGNiG też zakończyła sesję na mocnym plusie. Na koniec notowań za akcje PGNiG inwestorzy płacili 4,53 zł, co stanowi wzrost o 3,83%.

Kurs akcji JSW wzrósł o 2,15%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 18,80 zł.

KGHM zyskał 2,01%. W końcówce sesji akcje spółki kosztowały 90,46 zł.

 

PKO BP, Pekao i Santander na plusie

Kurs akcji największego polskiego banku PKO BP wzrósł o 1,48%. Na koniec sesji za akcje PKO BP inwestorzy płacili 22,70 zł. Drugi największy bank Pekao zyskał 0,83%. W końcówce notowań akcje Pekao kosztowały 53,26 zł. Santander Bank Polska też zakończył dzień wzrostem o 1,18%. Na koniec sesji za akcje banku płacono 180,10 zł. mBank zakończył dzisiejsze notowania na lekkim plusie o 0,34%. Alior Bank natomiast znalazł się dzisiaj po czerwonej stronie rynku, tracąc 0,73%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 16,28 zł.

 

Tauron i PGE mocno w dół

Poniedziałkowa sesja nie sprzyjała spółkom energetycznym. Liderem spadków okazał się Tauron, tracąc 5,54%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 2,35 zł. Kurs akcji PGE spadł o 4,25%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 6,84 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk