• Odbierz prezent
PGNiG Play Tauron Energa PKO BP Pekao Santander Alior Bank Millennium XTB

Piątkowa sesja na GPW była wzrostowa dla większości spółek. Wśród warszawskich blue chipów największym wzrostem wyróżniała się spółka PGNiG. Na zamknięciu sesji cena akcji spółki wyniosła 4,61 zł, co stanowi wzrost o 4,54%. W trakcie sesji za akcje PGNiG najwięcej płacono 3,63 zł. Drugą najmocniej rosnącą spółką był Play. Na zamknięciu cena akcji Play wyniosła 27,82 zł, co stanowi wzrost o 3,11%. Mocno zyskała także spółka paliwowa PKN Orlen, której kurs akcji zakończył sesję wzrostem o 2,31%.

Czytaj także: "Kupuj" PKN Orlen i Lotos - DM BOŚ podwyższa rekomendację dla spółek paliwowych

Dom Maklerski BOŚ w swoich rekomendacjach podniósł cenę docelową akcji dwóch czołowych spółek petrochemicznych z warszawskiej giełdy, które już niedługo mogą przejść proces fuzji - PKN Orlen oraz Lotos. W przypadku obu spółek analitycy BOŚ utrzymali rekomendację „Kupuj”.   DM BOŚ podniósł cenę do.. Czytaj
"Kupuj" PKN Orlen i Lotos - DM BOŚ podwyższa rekomendację dla spółek paliwowych

Na piątkowej sesji mocno rosły akcje banków. Indeks WIG-Banki zyskał 1,14%.  Kurs akcji największego polskiego banku PKO BP wzrósł o 1,56%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 37,74 zł. Drugi największy polski bank Pekao zyskał 1,25%. Na koniec sesji cena akcji Santander Bank Polska wyniosła 286 zł, co stanowi wzrost o 0,99%. Alior Bank zakończył dzisiejszą sesję na symbolicznym minusie o 0,11%. Na większym minusie zakończył sesję mBank, którego kurs akcji obniżył się o 0,52%.

Wśród mniejszych banków, na piątkowej sesji wyróżniał się Bank Millennium, który zakończył ją wzrostem o 3,3%. Getin Holding zyskał 2,34%. Cena akcji Idea Banku wzrosła natomiast o 1,15%. Getin Noble Bank zakończył sesję po czerwonej stronie rynku, tracąc 5,71%.

Po ostatnich wzrostowych sesjach bank BOŚ znalazł się na minusie o 1,47%. Na koniec sesji cena akcji BOŚ wyniosła 6,72 zł.

Na minusie zakończył także sesję broker XTB. Na początku sesji spółka zaliczyła spory wzrost, a najwięcej za akcje płacono 3,27 zł. Na zamknięciu cena akcji spółki XTB wyniosła 3,11%, co stanowi spadek o 0,96%.

Wśród spółek energetycznych na solidnym plusie zakończyła sesję Energa. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 6,12 zł, co stanowi wzrost o 1,83%. Spółka energetyczna Enea zyskała dzisiaj 1,28%. Tauron zakończył sesję wzrostem o 0,63%. Na zamknięciu cena akcji Tauronu wyniosła 1,60 zł. PGE zakończyła sesję na symbolicznym minusie o 0,26%. Indeks WIG-Energa zakończył dzień na lekkim plusie o 0,22%.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk